İşitme Cihazı Fiyatlarında SGK Katkı Payı

hsnozturk

New Member
İşitme cihazı alırken SGK, çalışan, emekli ve yaş grubuna göre farklı tutarlarda ödeme yapıyor. Bu ödemeye, kişi KBB hekiminden aldığı raporla birlikte hak kazanıyor.

4 Eylül 2019 tarihinde yayınlan SUT’a (Sağlık Uygulamları Tebliği) göre işitme cihazlarındaki bu ödeme tutarları yaklaşık %33 artırılmış oldu. Bu artışla birlikte işitme cihazı için yapılan ödemeleri aşağıda görebilirsiniz.

İşitme cihazı fiyatları için SGK katkısı

18 Yaş üstü

Emekli: 1012,50 TL

Çalışan: 810 TL


12-18 Yaş aralığı

Emekli: 1518,75 TL

Çalışan: 1215.00 TL


4-12 Yaş aralığı

Emekli: 1620.00 TL

Çalışan: 1296.00 TL


0-4 Yaş aralığı

Emekli: 1822,50 TL

Çalışan: 1458.00 TL


SGK desteğiyle işitme cihazı alabilmek için öncelikle, KBB doktorundan işitme cihazı raporu çıkartmanız gerekmektedir. Buradan alacağınız evraklarla birlikte gideceğiniz işitme merkezinde gerekli işlemler yapılacak ve bu ödemeye hak kazanmış olacaksınız.

Doğru işitme cihazı seçimi ve nitelikli hizmet için Helix İşitme Merkezlerimizi ziyaret edebilirsiniz.

1769
 

indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları

Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst