Kabir Sualleri ve Cevapları

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


ınsan öldükten sonra kabre konulunca ona iki melek gelip; rabbinden, dininden, peygamberinden, kitabından, suâl sorarlar.

Îman, itaât ve iyi amel sahiplerine Cenâb-ı Hakk orada meleklerin suâline cevap verecek bir kudret verir. Böylece meleklerin suâllerini cevaplandırmaya muktedir olurlar.

Fakat kâfirler ve isyan ehli, Münker ve Nekir adlı suâl meleklerini görünce, heybetlerinden korkarak tutulup kalırlar, cevap veremezler.

Melekler, suâllerine cevap verebilen mü'minleri cennetle müjdeler ve o andan itibaren bu mü'mine ilâhi ihsan ve mükâfatlar başlar.

Cevap veremeyen kâfirlere ve günahkârlara ise: "Vah, yazıklar olsun sana" derler. Ve o kimsenin vücûduna cehennemden derhal mânevi bir hat bağlanır. Artık kabrinde sıkıntı içinde âzâb çekmeye başlar.

________________________________________

Kabirde Sorulan Suâller ve Cevapları

Rabbin kimdir?
Rabbim, Allâhü Teâlâ.

Dinin nedir?
Dinim, Din-i ıslâm.

Peygamberin kimdir?
Peygamberim, Muhammed aleyhisselâm.

Kitabın nedir?
Kur'an-ı Azimüşşândır.

Kıblen neresidir?
Kıblem, Kâbe-i Muazzama.

Kimin zürriyyetindensin?
Hz. Âdem aleyhisselâmın zürriyetindenim.

Kimin milletindensin?
Milletim, Millet-i ıbrahim aleyhisselâm,

Mü'minim Hakkâ, Müslümanım Elhamdülillah.

Etiketler: mezarda ne olacak? münker nekir ölenin hesap vermesi, kabir süalleri nelerdir, kabirde ne sorulur,
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst