Karanfil Tercüme - Hiçbir Dil Bize Yabancı Değil

b.a.f.

New Member


Çeviri dediğimizde aklımıza tek bir tanım gelir, herhangi bir dildeki bir metnin başka bir dile tercüme edilerek aktarılmasıdır. Çeviri sözlü ya da yazılı olarak yapılabilir. Çeviri dediğimiz kelime Arapça kökenli bir Türkçe kelime olan "tercüme" kelimesiyle aynı anlama gelmektedir. Çeviriyi yapan kişiye "çevirmen", yazılı çeviri yapan kişiye "mütercim", sözlü çeviri yapan kişiye ise "tercüman" denir. Bu arada çeviri ihtiyacının, tarihte farklı dillerin oluşmasıyla ortaya çıktığı da aşikardır.

Çeviri süreci üç aşamadan geçmektedir.

- Kaynak metnin irdelenip, çözümlenmesi
- ıstenen dile aktarılması aşaması
- ıstenen metnin oluşturulması

Bu aşamalardan geçen metin son halini almış olur ve artık kullanılmaya hazır hale gelir. Bununla birlikte çeviri yaparken birçok çeviri hatası, sorunları da baş göstermektedir. Bunun için yazımızın ilerleyen kısımlarında deneyimli tercümanlıktan da bahsedeceğiz.

Kısa bir girişten sonra asıl konumuza geçmek istiyorum. Tercüme işinin bilgi ve birikim gerektirdiği pek tabiki herkes tarafından kabul edilir. Kişinin bilgisi ve birikimi ne kadar üst düzeydeyse, bu işlere yatkınlığı ve özgüvenide bir o kadar üst düzeyde olur. ışte tamda bu sırada kişinin pratik kazanmasıyla deneyim ortaya çıkar. Deneyimli olmak bilgi, birikim ve pratik yapmanın birleşmesiyle oluşan bir olgudur. Tercümanlık yapmakta bu deneyimin üst seviyelere ulaşmasıyla olur. ışte bu yüzden tercümanlık hizmeti almak için deneyimli insanlara başvurmanız gerekmektedir. Bizler de bunu düşünerek Karanfil tercüme bürosunu oluşturduk.

Karanfil Tercüme Bürosu, 1994 den bu yana elde etmiş olduğu deneyimi ve bilgi birikimini hizmetlerine yansıtarak, tecrübeli ve konularında uzman tercüman-mütercim kadrosu ile hızlı, kaliteli ve uygun fiyatlı çeviri hizmeti sunmayı hedeflemektedir. Uzman tercüman, tercümanlık yaparken çeviride bulunacağı her iki dilin kültürünü de benimsemiş tercüman demektir. ışte bünyemizde yer alan uzman tercümanlar sayesinde insanlara anlamaları daha kolay bir ortam sunulmaktadır. 20 yıldan geriden, günümüze kadar gelinen sürede insanlara en iyi hizmeti vermek için hala çaba göstermekteyiz. Ayrıca fiyat konusunda da birçok ayrıcalıklarımız bulunmaktadır. Öğrencilere, üniversite görevlilerine, akademisyenlere çevirilerinde indirim uyguluyoruz.

Unutmayın, hiçbir dil bize yabancı değil.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst