Ket Vurma ve Transfer

Özlem005

New Member
Merhaba Yusuf Hocam

Bu ket vurma ve transfer olayını tam olarak anlayamadım. Yardımcı olur musunuz ?

Teşekkürler
 

Fem Destek

Moderator
Merhaba.

Öncelikle şunu bir ayırmamız gerekiyor.

Ket vurma zihinle ilgilidir ve öğrenme bitmiştir.

2 ye ayrılır. ıleri ket vurma ve Geriye ket vurma

ıleri ket vurma: Yeni bilgilerin unutulması

Geriye ket vurma: Eski bilgilerin unutulması


Gelelim Transfer ya da diğer ismiyle Aktarma'ya.
Transfer öğrenilen bir Psikomotor becerinin benzer bir beceriyi etkilemesidir ve henüz beceri tam olarak kazanılmamıştır.

Olumlu Transfer (Pozitif Aktarma)Öğrenilen bir psikomotor becerinin başka bir beceriyi kolaylaştırması. Örneğin Masa tenisini bilen biri normal tenis oynarken zorlanmaması ve daha kolay öğrenmesi.

Olumsuz Transfer (Negatif Aktarma)Bilinen bir psikomotor becerinin yeni bir beceriyi olumsuz etkilemesi. Örneğin Fransa'da araba kullanan biri orada direksiyon sağda olmasına alışmış ve Türkiye'ye gelince direksiyon solda olduğu için zorlanmıştır.
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst