Köpek Besleyenler Lütfen Konuya Baksınlar

Ebru

New Member
Arkadaşlar Hadislerin bulunduğu bir kitap okudum ve sizinle ilgili bir konu geçti.şuan belki dünya içni sizin keyfinize gelen birşeyi yaparak kendi nefsinizi tatmin ediyorsunuz.Fakat Haram olan birşeyi yaptığınızın hiç farkında değilsiniz.Siz Müslüman Kardeşlerimi Uyarmak için bu konuyu açayım dedim konu bu yalan diyorsanız internette araştırınız ama ben böyle bir konu açıyorsam böyle bir yalanıda uydurmam ve uydurmak zaten adamı dinden çıkarır.Bu Hadisleri okuyun uygulamak veya uygulamamak size kalmıştır.Kıyamet gününde size sorulursa bunlar duymadım demeyiniz.Neyse şimdi nefsinizle iradenizi başbaşa bırakıyorum karar sizin !!!

Av,Davar ve Ziraat haricinde köpek beslemenin haramlığı....

ıbn-i Ömer(r.a)'dan şöyle dediği rivayet edilmiştir:
''Resulüllah(s.a.v)'i şöyle buyururken işittim; Kim av veya sürü köpeği hariç. köpek beslerse, o kişinin sevabından her gün iki kırat eksilir.''(Buhari ve Müslim)

Ebu Hureyre(r.a)'dan Resulüllah(s.a.v)'in şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir;
''Melekler,yanlarında köpek veya çan bulunduran bir gruba arkadaşlık etmezler.''(Müslim)

Ebu Talha (r.a)'dan Resulüllah (s.a.v)'in şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir;
''ıçinde köpek ve canlı resmi bulunan bir eve melekler asla girmez.''(Buhari ve Müslim)

ıbn-i Ömer (r.a)'dan şöyle buyurduğu rivayet edilmiştir;
''Cebrail (a.s) Resulüllah (s.a.v)'e geleceğini vaad etmişti.Fakat gecikince Resulüllah (s.a.v)'e beklemek ağır gelmiş ve dışarı çıkmıştı.Hemen Cebrail kendisini karşıladı.Resulüllah(s.a.v) gecikmesinden dolayı şikayetini belirtince Cebrail şöyle dedi:Biz, içinde köpek ve canlıya ait resim bulunan bir eve asla girmeyiz.''(Buhari)
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst