Kpss 2011 Skandalın Gölgesinde Yapıldı !

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
KPSS 2011 sınavları 9-10 Temmuz tarihinde yapılıyor. Türk Eğitim Sen olarak gençlerimize hayırlı olsun. Yüz binlerce üniversite mezunu gencimiz kimi öğretmen olmak kimisi mühendis ve diğer devlet memurluğu kadrolarına atanmak için tüm umutlarını KPSS sonuçlarına bağlamışlar. Evlatlarının devlet kapısında bir işe girmesini isteyen anne babalarımızda elleri semada çocuklarının başarısı için dua ediyorlar.

2010 KPSS hem kamuoyunu hem Türk Eğitim Sen’i çok meşgul etmişti. 2010 yılında Cumhuriyet tarihimizin en büyük hırsızlığına şahit olmuştuk. Türk Eğitim Sen’in mücadelesi ile ortaya çıkartılan KPSS skandalında, sınav soru ve cevaplarının sınavdan 5 gün önce binlerce kişiye servis edildiği anlaşılmış ve eğitim bilimleri sınavı iptal edilmişti.

Bugün aradan tam bir yıl geçti, koskocaman bir yıl. Çocuklarımızın alın terini, emeğini çalanlar, ÖSYM’nin adını kirletenler hala ortaya çıkarılamadı. Dolayısıyla 2011 KPSS, 2010 skandalının gölgesinde yapıldı. Sınava giren adaylar tepeden tırnağa arandı, bozuk para ile bile sınav salonlarına girilmesine müsaade edilmedi. Adaylara, adeta gavur eziyeti yaşatıldı. Kalem, açacak, silgi ve şekerleme ÖSYM tarafından dağıtıldı.

Tüm bunlar, abartılı da olsa, belki de yapılması gereken şeylerdi, ancak tüm bunlara sebep olan hırsızlar ortada yok, tüm bunların müsebbibi olanlar herhalde bir köşede kıs kıs gülerek yaşanan bu eziyeti keyifle seyrediyor.Belki de kendisi hırsızlık puan ile ya öğretmen ya mühendis ya da başka bir devlet memuru olarak atanmış,işi tıkırında. Alınteri, emek hırsızlığının keyfini sürerek olan biteni bir film zevki ile seyrediyor.

Türk Eğitim Sen olarak şunu biliyoruz;Hiç bir haksızlık karşılıksız kalmayacaktır. Kul hakkı ile affedilmek mümkün olmayacaktır. Peki hırsızın suçu var da, bu hırsızlığı seyreden, bunlara zemin hazırlayan ve ortaya çıkarmayanların hiç mi suçu yok. Onlar da elbette, hırsızlık yapanlar kadar suçludur. Hak edenler, hakkı çalınanlar ne hırsızları ne de seyredenleri asla affetmeyecektir. Kimsenin şüphesi olmasın ki, bir gün gelir bütün bunlar bir bir açığa çıkar.

2010 KPSS hırsızlığını biz Türk Eğitim Sen olarak unutmayacak, unutturmayacağız. Emeğin, alınterinin kutsallığına inanan her kes bu konuda en az Türk Eğitim Sen kadar hassas olmak zorundadır. Bütün bunlara seyirci kalmak, şerefsizliğin ve kul hakkı yemenin de meşruiyet kazanmasına da seyirci kalmak demektir.

Bu duygu ve düşüncelerle, 2011 KPSS’nin tüm evlatlarımıza hayırlı, uğurlu olmasını diliyor, 2010 KPSS skandalının faillerinin bir an önce gün yüzüne çıkarılmasını istiyoruz.

TÜRK EğıTıM SEN GENEL MERKEZı
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst