KPSS Alan Sınavı Ne Zaman ? Kpss Alan Sınavıyla ılgili Bilmedikleriniz

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Alan sınavı ne zaman yapılack? Alan snavı KPSS sonrası mı yapılacak? Alan sınavı nedir?


1-2013 Alan Sınavı KPSS Öncesi mi Sonrası mı Yapılacak ?
MEB konuyla ilgili kesin kararını açıklamadı . Bakan Dinçer daha vermiş olduğu demeçlerde 2013 KPSS’nin hemen ardından 17 farklı branşta mevcut kpss formatına yakın testlerden oluşan sınavı gerçekleştirecektir.
2- KPSS Alan Sınavı Sonrası Puan Hesaplaması Nasıl Olacak?
KPSS GY -GK Puanları + KPSS EB Puanları + Alan Sınavı = Yerleştirme Puanı olarak hesaplanacaktır.
3- 2013 KPSS Alan Sınavı Hangi Branşlarda Yapılacaktır?
Milli Eğitim Bakanı Dinçerin açıklamasına göre 2013 Alan sınavı 17 farklı branşta gerçekleşecektir.
2013 kpss’de Alan sınavının uygulanacağı 17 branş kesin olarak açıklanmadı . Ancak kpss uzmanlarının yapmış oldukları istatistik çalışmalar sonucunda yetenek harici tüm branşlarda alan sınavı yapılcaktır.
Matematik Öğr – Türkçe Öğr – Fen Öğr -Fizik Öğr -Kimya Öğr -Biyoloji Öğr -Sosyal Bilgiler Öğr -Yabancı dil alanları ıngilizce Öğr -Almanca Öğr -Fransızca Öğr Sınıf Öğretmenliği Öğr - Tarih Öğr -Arapça Öğr -Felsefe Öğr -Coğrafya Öğr -Din kültürü Öğr – Okul Öncesi Öğr -Psikolojik Danışmanlık Rehberlik
4- Resim – Müzik – Beden Eğitimi Öğretmenliği Alan Sınavı Olmayacak mı?
2013 Kpss alan uygulaması gerçekleşse bile resim-müzik-beden eğitimi alanlarında uygulanması mümkün değildir.Bu branşlara alan uygulaması yapılacak olsa bile 2013 kpss yetişmesi oldukça zordur.
Geçtiğimiz yıllarda aynı şekilde alan uygulaması denenmiş ancak eğitim-sen tarafından konu yargıya taşınmışve süreç sonlanmıştır.Bu branşlardaki adaylar zatenyetenek sınavı ile öğretmen olmuş kişilerdir.Bu nedenle aynı kişilerin yeniden yetenek sınavı ile alınamayacağı yönünde karar verilmiştir.
5- Alan Sınavı ıptal Edilebilir mi?
Daha önceki yıllarda olduğu gibi iptali söz konusu olabilir.Ancak konunun adli süreci olumlu sonuçlanması durumda iptal edilebilir.


Etiketler:Kpss alan sınavı ne zaman, alan sınavında ne sorulacak, alan sınavı konuları, kpss alan sınavı zamanı, kpss alan sınavı branşlar, hangi branşa hangi alan soruları,
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst