KPSS ile kadroya atananlar kazanmaya devam ediyor

kaansebati

New Member
Adana 1. ıdari Mahkemesinin 2012/1772 Esas, 2013/846 Karar no ve 31/05/2013 tarihli ve Adana 1. ıdari Mahkemesinin 2012/1496 Esas, 2013/713 Karar no ve 08/05/2013 tarihli kararı gereğince MEBBıS bilgilerindeki “Zorunlu Hizmeti” kısmındaki “Zorunlu çalışma yükümlüsü” notunun düzeltilerek tamamladı/muaf olarak düzeltilmesi gerekmektedir.06 Mayıs 2010 tarihinde önce sözleşmeli öğretmen iken kadrolu atanan öğretmelerin de Zorunlu hizmet yükümlülüğünden muaf tutulması için MEB tarafından hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Taslağı resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe sokulmalıdır.

Bu durumda olan öğretmenler tarafından açılan ve kazanılan onlarca mahkeme kararı bulunmaktadır.

Ayrıntılar “KPSS ile atanan öğretmenlerin sorunu, 638 gündür çözümsüz” haberimizde yer almaktadır.

Sayın Bakan ve Müsteşarın Sözleşmeli personelin sözleşmeli hizmet sürelerinin de zorunlu hizmet süresine sayılması konusundaki açıklamalarında 06 Mayıs 2010 tarihinde önce sözleşmeli öğretmen iken KPSS puanı ile kadrolu atanan öğretmelerin de Zorunlu hizmet yükümlülüğünden muaf tutulmasını kastettiklerini umut ediyoruz.

Yönetmelik değişikliği bir an önce yayınlanmaz ise KPSS ile atanan öğretmenler hak etmedikleri halde zorunlu hizmete gönderileceklerdir.

Çünkü Milli Eğitim Bakanlığı, 15.05.2013 tarih ve 980028 sayılı “Yer Değiştirmeler” konulu yazısı ile zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değişikliklerinin Haziran-Temmuz tarihlerinde gerçekleştirileceğini açıklamıştır.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst