KPSS ile Türkler atanamamışken, Bakan Gayri Müslümlere de "KPSS'ye Girin" dedi

Ebru

New Member

KPSS ile Türkler atanamamışken, Bakan Gayri Müslümlere de "KPSS'ye Girin, devlet kadrolarına siz de yerleşin" dedi

AB Bakanı Bağış'tan "Gayrimüslim" Vatandaşlara Çağrı: Çocuklarınızı KPSS'ye Sokun

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan farklı inanç grupları temsilcileriyle bir araya geldi.


Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan farklı inanç grupları temsilcileriyle bir araya geldi. AB Bakanlığı tarafından, The Marmara Oteli'nde düzenlenen, AB Sivil Toplumla Diyalog Toplantılarının 5'incisinde konuşan Bağış, "Bütün vatandaşlarımıza eşitlik derken, bunu zorlayalım. Gençlerinizi KPSS'ye girmeye teşvik edin. Devlet kurumlarının sınavlarına sokun" dedi.

Bağış, Başbakan Erdoğan'ın sık sık dile getirdiği 3 çocuk isteğini de sadece Müslümanlar için istemediğini belirtti. Bağış, " Başbakan 3 çocuk derken, sadece Müslümanlar için söylemiyor. Türkiye'nin bütün zenginlikleriyle iri ve diri kalmasını istiyor" diye konuştu.

6- 7 EYLÜL OLAYLARI TÜRK TOPLUMUNU ÜZDÜ

Toplantıya yeni ıstanbul Müftüsü Rahmi Yaran'la birlikte Türkiye Musevileri Ruhani Lideri Hahambaşı ısak Haleva, Türkiye Ermenileri Patrik Vekili Aram Ateşyan'la birlikte Fener Rum Patrikhanesi ile Süryani Cemaatinden dini temsilciler katıldı.Yaklaşık 300 kişinin bulunduğu ve tamamı farklı inanç gruplarına mensup olan vatandaşların doldurduğu salonda konuşan AB Bakanı Egemen Bağış, ikinci kez ameliyat olan Başbakan'ın selamını getirdiğini söyledi.

Geçmişte yaşanan acıları unutmayacaklarını söyleyen Bağış, "Bu ülkeninin her kesiminin yaşadığı acılar oldu. 6-7 Eylül olaylarında toplulumuz büyük üzüntü yaşamıştır. Hrant Dink'in katledilmesi hepimizi ortak bir acıya yönlendirmiştir" dedi. "Biz AB'nin ülkelerini değil, ilkelerini önemsiyoruz" diye sözlerine devam eden Bağış, "112 yıl sonra Akdamar'da dua edildi. 88 yıl aradan sonra da Sümela'da dua edebiliyoruz. Bu ülkenin hiçbir vatandaşı diğerinden üstün değildir. Bu ülkeye vatandaşlık bağıyla bağlı olan herkes bu ülkenin değeridir" şeklinde konuştu.

BASINA KAPALI BÖLÜMDE şıKAYETLERı DıNLEDı

Egemen Bağış'ın konuşmasının ardından farklı inanç gruplarının temsilcileri kısa konuşmalar yaptı. Basın mensupları dışarı çıkarıldıktan sonra temsilciler şikayetlerini Bakan Bağış'la paylaştı. Farklı inanç gruplarına mensup vatandaşların en büyük şikayetleri çocuklarının devlet memuru olamaması üzerine yoğunlaştı. Bakan Bağış, sorunları ve eleştirileri tek tek dinleyip not aldı.

Basın mensupları tekrar içeri alındığında Bağış şikayetlere cevap verdi. Sorunların bir kısmının hızla çözülebileceğini bir kısmının da zamanla çözüm bulacağını söyleyen Bağış, Türkiye'ye gelmek isteyenlere vize kolaylığı sağlanması için gerekli girişimleri yapacaklarını söyledi. Türkiye'ye geri dönmek isteyen gayrimüslim vatandaşlara yönelik Başbakan Erdoğan başta olmak üzere çağrı yaptıklarını anımsatan Bağış, " Türkiyeye geri dönmek isteyenlerden vatandaşlık hakkı saklı olanlar için işlem kolay" dedi.

BAşBAKAN ÜÇ ÇOCUğU SADECE MÜSLÜMANLAR ıÇıN SÖYLEMıYOR

"Başbakan 3 çocuk derken sadece Müslümanlar için söylemiyor " diyen Bağış, "Türkiye'nin bütün zenginlikleriyle iri ve diri kalmasını istiyor" dedi. Nufüs cüzdanlarındaki din hanesi konusu hakkında gelen bir eleştireye de yanıt veren Bağış, "Arkadaşlarımız gerekli çalmışmaları yapıyorlar. Reform izleme grubu toplantılarında bu konu görüşülüyor. Zamanla bir takım gelişmeler olacak" diye konuştu.

ÇOCUKLARINIZI KPSS'YE SOKUN

Devlette farklı inanç gruplarından temsilciler olması konusunda sık sık talep geldiğini söyleyen Bağış sözlerini şu şekilde tamamladı :

"Leo Halepli bizim imtihanı kazandı. AB uzmanı olarak göreve başlasın diye, o zamanki zihniyet, onunla birlikte işe alınan 30 kişi için yürütmeye durdurma kararı çıkarttı. O kardeşimiz başka iş buldu. Ben kendisine kızamadım. Bütün vatandaşlarımızı eşitlik derken bunu zorlayalım. Gençlerinizi KPSS'ye girmeye teşvik edin. Devlet kurumlarının sınavlarına sokun. O eski cam tavanlar, suni engeller kalmadı. Bunların kalmadığını hep birlikte ortaya koyalım. Eğer hala varsa derinlerde bir takım takozlar, onları da birlikte temizleyelim."

Kaynak:

Etiketler: Egemen Bağış, kpss, gayri müslim, vatandaşlık, devlet kadroları, yahudi papazlar, din adamları, çocuklarınız kpss'ye girsin, Egemn Bağış kimdir
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst