Kpss Memurluk Sınavına Gireceklere Uyarılar

ANKARA (CıHAN)- Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), 2012-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Ortaöğretim/Önlisans Sınavı'na katılacak adaylardan, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, fotoğrafı veya soğuk damga bulunmadığı için sınava katılamayacak durumda olan adaylar için ıçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık ışleri Genel Müdürlüğü'nce bazı nüfus müdürlüklerinin 23 Eylül 2012 Pazar günü saat 07.00 - 10.15 arası açık tutulacağını duyurdu.

ÖSYM'den yapılan yazılı açıklamada; 2012 KPSS Ortaöğretim/Önlisans Sınavı'nın 22 ve 23 Eylül tarihlerinde yapılacağı hatırlatıldı. Açıklamada, sınava katılacak adaylardan, nüfus cüzdanı olmadığı veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, fotoğrafı veya soğuk damga bulunmadığı için sınava katılamayacak durumda olan adaylar için ıçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık ışleri Genel Müdürlüğü'nce bazı nüfus müdürlüklerinin 23 Eylül 2012 Pazar günü saat 07.00 - 10.15 arası açık tutulacağı belirtildi.

Açıklamaya göre, nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası fotoğrafı veya soğuk damga bulunmayan 2012-KPSS Ortaöğretim/Önlisans adaylarının, kimlik belgesi nedeniyle sınavda bir hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekiyor. Nüfus müdürlüklerince ilgili adayın şu durumlarda nüfus cüzdanı tanzim edilecek.
-Açık olan ilçe nüfus müdürlüğünün sorumluluk alanında bulunan yerleşim yeri muhtarlığınca düzenlenen nüfus cüzdanı talep belgesi ibraz edenlerin nüfus cüzdanı tanzim edilerek ilgilisine verilecektir.
-Nüfus cüzdanı talep belgesi ibraz edemeyen ancak fotoğraflı başka bir kimlik ibraz edenlerin, kimlik bilgilerinin birebir tutması halinde nüfus cüzdanı tanzim edilerek ilgilisine verilecektir.
-Sorumluluk alanı dışında bulunan yerleşim yeri muhtarlığınca düzenlenen nüfus cüzdanı talep belgesi ibraz edenler veya muhtarlıktan böyle bir belge tanzim ettiremeyen adaylar, müdürlük personeli ile birlikte ÖSYM'nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinde yer alan 2012- KPSS Ortaöğretim/Önlisans başvuru bilgilerine TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişecekler. Nüfus cüzdanı talep eden aday ile aday işlemleri sisteminde başvuru bilgileri bulunan adayın kimlik bilgilerinin karşılaştırılması sonucunda bilgilerin bire bir tutması halinde belgenin dökümü ilgilinin dosyasında saklanacak ve nüfus cüzdanı ilgiliye tanzim edilecek adayın yanında, üzerinde TC kimlik numarası ile fotoğrafı bulunan ve resmî onay olan özel bir kimlik belgesinin olması işlemlerin daha kolay ve hızlı olmasını sağlayacak.

Adayların, nüfus müdürlüklerinden nüfus cüzdanlarını edinmeleri gerekecek. Nüfus müdürlükleri tarafından adaylara verilecek 'Nüfus Kayıt Örneği' belgesi sınavda geçerli olmayacak. Nüfus kayıt örneği ile sınava gelen adaylar sınava alınmayacak, sınava alınsalar bile sınavları geçersiz sayılacak.

ÖSYM'nin internet sitesinde pazar günü açık bulunacak Nüfus müdürlüklerinin listesine de yer verildi.

CıHAN
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst