Kpss Puanlarındaki Kırpıntılar Telafi Edilsin Tekrardan !

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Kopya ve sızıntı iddiaları büyük yankı uyandıran KPSS’de şimdi de ‘puanların yanlış hesaplandığı’ öne sürülüyor. Netlerini düşük bulan adaylar, ÖSYM’ye dilekçe göndererek, puanlarının yeniden hesaplanmasını istiyor

ÖSYM’nin gerçekleştirdiği, kopya ve sızıntı iddiaları ile gündeme gelen 2012 Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) sonuçlarının açıklanmasının ardından şimdi de, “puanların yanlış hesaplandığı” iddiaları gündeme geldi.
11 Ağustos’ta sınav sonuçlarını öğrenen ve netlerini “kendi hesapladıklarından” düşük bulan adaylar, ÖSYM’ye dilekçe göndererek, puanların yeniden hesaplanmasını istedi. Adayların, ÖSYM’ye 15 gün içinde itiraz etme hakkı bulunuyor. Ancak bu ay içerisinde yapılacağı açıklanan 40 bin öğretmen ataması için başvuruların 3 gün sonra başlayacak olması, öğretmen adaylarını açmaza soktu.

7-8 Ağustos’ta yapılan ve soruların sınav devam ederken bazı kesimlere servis edildiği iddiasıyla tartışılan KPSS’nin sonuçları ile ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. ÖSYM’nin açıkladığı puanların, adayların beklediğinden düşük gelmesi, “ÖSYM adayların puanını yanlış mı hesapladı” sorusunu akıllara getirdi. Binlerce aday, facebook ve twitter’da gruplar kurarak, puanların yeniden hesaplanmasını istedi. Facebook üzerinden “2012 KPSS Netlerim Eksik Geldi Diyenler” ve “KPSS’nin ıptali ıçin Dava Açıyorum, desteklerinizi bekliyorum” adlı gruplarda bir araya gelen yaklaşık 2 bin aday, ÖSYM’ye ve savcılığa dilekçe göndererek iptal taleplerini bildirmeye başladı.

15 gün içinde itiraz hakkı var
Adayların facebook üzerinden kurduğu grubun sözcüsü Sevilay Armağan, grupta yer alan yaklaşık 2 bin kişinin netlerin hesaplanmasında yanlışlık yapıldığını bildirmesi üzerine harekete geçtiklerini belirterek, “Sonuçlara 15 gün içinde itiraz hakkımız var. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamasına göre bu ay yapılacak 40 bin öğretmen ataması için 16 Ağustos’ta başvurular başlayacak. Yani bizim itiraz hakkımız yanacak. ÖSYM’nin bu konuda acilen bir adım atması gerekiyor” dedi. Diğer adaylar şunları söyledi:

“21 yanlış birden inmiş”
Recep Sarıkaya: Ben Genel Kültür’den 44 doğru 16 yanlış beklerken, 37 doğru 23 yanlış geldi. Eğitim bilimleri sınavından ise 90 doğru 30 yanlış beklerken, 70 doğru 50 yanlış yaptığımı yazmışlar. Bu durum bana -25 net olarak yansıyor. Bu sabah itibariyle ben ve bütün bu durumdaki arkadaşlar ÖSYM’ye dilekçe gönderdik.
Aytaç Özcan: Puanlar değil, netler eksik hesaplanmış. Bu durum çok anormal. Binlerce adayın aynı durumda olması belli kitapçık türlerinin okumalarında hata olduğu ihtimali üzerinde durmamıza neden oluyor. Ya da bu kitapçıkların optiklerinde bir sorun olduğu yorumu da yapılabilir.
Sinan Yamiş: Eğitim Bilimleri’nden 96 doğru 24 yanlış bekliyordum. Gelen net 75 doğru 45 yanlış. 3 net yukarı 3 net aşağı anladık da 21 yanlış birden inmiş, bu imkansız.

ınanılmaz bir uçurum var
Ertuğrul Ercan: Sadece net eksik değil. Ben Genel Kültür testinden 35 soru işaretledim yetiştiremediğim için. Ama açıklamada 21 doğru 23 yanlış diye yazılmış. Ben 44 soru işaretlemedim ki. Nasıl bir okuma yaptılar anlaşılır gibi değil.
Fuat Yalçınlı: Ben Genel Yetenek ve Genel Kültür’den 90 beklerken 65; Eğitim Bilimleri’nden 87 beklerken 72 geldi. ınanılmaz uçurum var. Sanırım 2-3 kitapçık türünde optik okuyucu eşleştirmesinde sıkıntı var. Esra Deniz: Ben Eğitim Bilimleri’nden 90 doğru 22 yanlış bekliyordum. ÖSYM 66 doğru 42 yanlış olarak açıkladı. Hala şoktayım.

Etiketler: haber, haberler, KPSS, KPSS, ÖSYM, 2012, Twitter, Facebook, kamu personeli, Milli Eğitim Bakanlığı,kpss kopya, sızdırma, kpss açıklandı

kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz.