Kpss Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


7 / 8 / 2012 Temmuz Kpss Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanıyor?
ÖSYM tarafından yapılan 7- 8 Temmuz 2012 KPSS Sonuçları ne zaman açıklanır? 7-8 Temmuz 2012 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sonuçları ne zaman açıklanacak?


KPSS A Grubu ve Öğretmenlere yönelik KPSS 7 ve 8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapıldı. Peki 7-8 Temmuz 2011 KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

2012 Lisans Düzeyi KPSS Sonuçlarının ÖSYM tarafından Temmuz ayının sonunda açıklanması bekleniyor. KPSS Sınav sonuçlarının açıklanma tarihi kesinleştiğinde bu sayfadan kesin tarihi öğrenebilirsiniz..

ÖSYM tarafınan yapınan KPSS A Grubu ve Öğretmenlere yönelik KPSS 7 ve 8 Temmuz 2012 tarihlerinde gerçekleştirildi.

KPSS 2012 sınavı biter bitmez adaylar KPSS 2012 sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabını merak etmeye başladılar.

Peki, 7-8 Temmuz 2012 KPSS sonuçlarıne zaman açıklanacak?

Önceki yıl olduğu gibi bu yılda 2012 Lisans Düzeyi KPSS sonuçlarının ÖSYM tarafından Temmuz ayının sonunda açıklanması bekleniyor. KPSS Sınav sonuçları ÖSYM tarafından açıklandığı anda Haberyurdum.com'dan öğrenebilirsiniz...

KPSS 2012 SINAVI SONA ERDı..

ÖSYM'nin yaptığı 2012 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) yapılan oturumlarla bitti. 2 gün süren zorlu KPSS maratonunun ardından sınava giren adaylar için sınav soruları ve cevaplarıda yayınlandı..

KPSS adaylarının merak ettiği diğer bir konu ise 2012 KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusunun cevabı. Önceki yıllarda ÖSYM KPSS sonuçlarını Temmuz ayının sonunda açıklamıştı. Kpss soruları ve cevapları ile Kpss sonuçlar açıklanır açıklanmaz sitemizdeki yerini aldı..

KPSS 81 ıL VE LEFKOşA'DA YAPILDI

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nce (ösym) gerçekleştirilen sınavlar, 81 il merkezinde ve Lefkoşa'da yapıldı.

Kimlik ve güvenlik kontrolleriyle salona giriş işlemlerinin zamanında yapılabilmesi için adaylar, başlama saatinden önce sınava girecekleri binanın kapısında hazır bulundu.

Adaylar, sınav salonuna sınava giriş belgeleri ve nüfus cüzdanı ya da pasaportları kontrol edilerek alındı.

Gerekli kimlik kontrolleri ve yerleştirme işlemleri tamamlandıktan sonra salon başkanı sınavda uyulacak kuralları adaylara okudu ve ilgili oturumda cevaplanacak test için kullanılacak sınav evrakı ile içinde kalem, silgi bulunan kutular dağıtıldı.

Sınavlarda adaylara, iktisat, işletme, maliye, hukuk, muhasebe, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, ekonometri, istatistik, kamu yönetimi ve uluslararası ilişkiler alanlarından sorular soruldu.

Adaylara soruları cevaplamaları için her sınavda 210'ar dakika süre verildi.

Dün başlayan KPSS, bugünkü oturumların sona ermesiyle tamamlandı.

ÖSYM'DEN KOPYA AÇIKLAMASI

ÖSYM Genel Kültür Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri Sınavı ile ilgili kopya iddialarına yöenlik bir açıklama yayınlandı. ışte 2012 Kpss iddialarına yönelik ÖSYM'nin yaptığı o açıklama..

BASIN AÇIKLAMASI
(7 Temmuz 2012)

2012-Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans:

Sınavın Cumartesi Sabah ve Cumartesi Öğleden Sonra Oturumlarının Tamamlanması
ve Bazı ınternet Sitelerinde Yer Alan Asılsız Haberler

7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde dört oturumda tamamlanacak olan 2012-KPSS Lisans Sınavının 81 il merkezi ve Lefkoşa"da yapılan Cumartesi sabah ve Cumartesi öğleden sonra oturumları gerçekleştirilmiştir. ÖSYM"nin, sınav güvenliğine yönelik almış olduğu tedbirler sınavın iki oturumunda da uygulanmış ve oturumlar sorunsuz olarak tamamlanmıştır.

Sınavın Genel Kültür ve Genel Yetenek Testinin uygulandığı Cumartesi sabah oturumuna 987.352 aday, Eğitim Bilimleri Testinin uygulandığı öğleden sonra oturumuna ise 299.709 aday katılmıştır.

Sınavın uygulaması esnasında, sınava sahte belgelerle girmeye çalışan, kendi yerine başkasının sınava girmesini sağlamaya çalışan kişiler tespit edilmiş, güvenlik güçlerinin yardımı ile bu kişilerin girişimleri sonuçsuz bırakılmıştır. Bu kişilere yönelik emniyet güçlerince yapılan operasyonlarda bazı kişiler de gözaltına alınmıştır.

Sınav binalarında görev alan tüm emniyet görevlileri ve diğer sınav görevlilerinin titiz çalışmaları ile sınav sorularının sınav başladıktan sonra sınava giren bazı adaylarca sınav binaları dışına çıkarılması eylemlerinin gerçekleşmesine izin verilmemiş, bu eylemlere girişenler binalardaki emniyet görevlilerine teslim edilmiştir. Bazı adayların bireysel kopya girişimleri de sınav görevlileri tarafından engellenmiştir.

Tüm bu eylemlerin sonuçsuz kalmasına rağmen, bazı internet sitelerinde sınav sorularına yönelik asılsız iddialar yer almaktadır. ıddia edilen sorular incelendiğinde, kesinlikle ÖSYM"nin kullandığı görüntüde ve düzende olmadığı, imla kuralları, noktalama işaretleri, sorulardaki eksiklik vb. diğer detayların soruların, sınava giren aday/adayların hafızasında tutarak bazı yayın organlarına kasıtlı olarak servis ettiği, sonradan zihinde tamamlanmış sorulardan oluştuğu görülmüştür. Kaldı ki iddia edildiği gibi Eğitim Bilimleri Testinde Türkçe adlı bir bölüm bulunmamaktadır.

Sınavın güvenliğine gölge düşürmeye yönelik, ÖSYM"yi karalamayı amaçlayan bu haberler, kendileri için önemli bir sınava büyük emek harcayarak hazırlanan adayların ÖSYM"ye karşı güvenini zedeleme ve çalışanlarının emeklerine gölge düşürme amacındadır.

KPSS adaylarının sınava ve Merkezimize güvenlerini sarsmaya yönelik bu tür uygulamalara adaylar itibar etmemelidir. Sınava girecek adayların, bu ve benzeri yanıltıcı durumlara itibar etmemeleri, Merkezimize ve sınavın güvenirliğine inançlarını kaybetmeden sınavın diğer oturumlarına katılmaları önemle hatırlatılır. ÖSYM gerçekleştirdiği sınavların güvenliğini sağlamaya kararlıdır. Tüm sınavlarda olduğu kadar, bu sınava katılan adaylarımızın da eşit şartlarda yarışarak başarıya ulaşmalarını sağlamak Merkezimizin en önemli görevidir.

Merkezimiz, bu önemli sınavda insanların duygularını sömürerek, böylesi bir yolla kazanç sağlamaya yönelen kişi ve kurumları şiddetle kınamaktadır. ılgililer hakkında Savcılığa ivedilikle suç duyurusunda bulunulacak ve gereken yasal işlemler yapılacaktır. Bu nedenle bu türden yalan asılsız haberlere itibar edilmemesi önemle rica olunur.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAşKANLIğI
 
indirimler | replika saat | instagram pr haberleri | replika saat|  | ajans pr | ixfy.net| zoobi Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst