KPSS Tiyatrosunda Son Perde !!

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


ÖSYM bilindiği üzere eksik netlerle ve yanlış net iddialarıyla gündeme geldi .Ösym Soru kitapçıklarını ve adayların cevap kağıtlarını yayınladığında şok yaşadık.Cevap kağıdımız var ama soru kitapçığında sadece şıklar var, sorular yok ÖSYM resmen bizle dalga geçiyor sanırım yada bir oyun dönüyor ve basına bakın yayınladık rahatlığını mı yansıtıyorlar?ıçinde soruların olmadığı sadece şıkların olduğu kitapçıkta biz neyi neye göre hatırlayıp bakıcaz da sorularımızın cevabıyla oynanmadığına inanıcaz ,şüphelerimiz iyice arttı.Size daha önce girmiş olduğum ÖSYM sınavlarından soru kitapçığı örneğimi vereyim,birde ÖSYM'nin dün yayımladığını kitapçık örneğini farka ve olayın çarpıcılığına siz şahit olun!Somut delil ,Somut delil, Al işte kardeşim Somut delil Basın olarak bunu manşet yapmanızı istiyoruz

KPSS'nin iptali için dava açıyorum desteklerinizi bekliyorum grubu adına HEJAR YILMAZKPSS'de netler eksik mi hesaplandı?

ÖSYM, 11 Ağustos 2012 tarihi itibariyle KPSS sonuçlarını açıklandı. Ancak sonuçların açıklanmasının ardından, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da bazı adayların netlerinin eksik hesaplandığı iddia edildi. Facebook gruplarında bir araya gelen 93 bin aday sınavın iptalini talep ediyor.

Sonuçları 11 Ağustos’ta açıklanan 2012 KPSS’ye girenler puanlarının yanlış hesaplandığını söyleyerek sınavın iptalini istiyor.

7-8 Temmuz’da uygulanan 2012 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS), önce sınav sorularının internette yayınlanması ile gündeme geldi. ‘Soruların sızdırıldığı’ tartışmaları devam ederken 11 Ağustos’ta sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlarını öğrenen ve puanlarını düşük bulan adaylar, “2010-KPSS’ye girenler şimdi memur oldu. Aynı durumun yaşanmaması için ÖSYM, KPSS’yi iptal etmeli” diyor.

Hürriyet'in haberine göre, Facebook üzerinden ‘2012 KPSS Netlerim Eksik Geldi Diyenler’ ve ‘KPSS’nin ıptali ıçin Dava Açıyorum. Desteklerinizi bekliyorum’ adlı gruplarda biraraya gelen yaklaşık 93 bin aday, ÖSYM’ye ve savcılığa dilekçe göndererek iptal taleplerini bildirmeye başladı.

Sıralamada da hata var

Netlerinin eksik olmasının yanı sıra sıralamada da hata olduğunu söyleyen adaylar şunları söyledi:

“Sınavın ilk gününde yani 7 Temmuz’da saat 18.30’da sorular internette yayınlandı. Bu nasıl oluyor anlamadık. şimdi sonuçlar açıklandı ve her bir adayın yaklaşık 10 neti eksik gelmiş görünüyor. 2010 KPSS’de yaşananlardan sonra atamalar yapıldı ve o sınava girenler şimdi memur koltuklarında oturuyor. Bu haksızlık. Birkaç kişinin iddiası değil bu, Facebook grubuna yaklaşık 93 bin kişi var ve hepsi aynı durumda. Bu kadar insanın netleri yanlış hesaplanmış. Ayrıca sıralamada da hata olduğunu düşünüyoruz. Çünkü, 1-2 puanla 51 bin kişinin önüne geçilmiş. Normalde 1-2 puanla en fazla 10 bin kişinin önüne geçilebilir. Bu durum bize sıralamada da hata olduğunu gösteriyor. Ayrıca sınava giren adayların aldığı puanlar birbirine çok yakın. Hepsi 78 ile 81 puan arasında almış. Bu da kafaları karıştıran bir diğer konu. Bu sabah 08.30’dan itibaren 2012 KPSS’nin iptali için ÖSYM’ye ve savcılığa dilekçe göndermeye başladık. 2010’da yaşananların tekrarlanmaması için 2012 KPSS’nin iptalini istiyoruz.”

http://haber.sol.org.tr/devlet-ve-siyaset/kpssde-netler-eksik-mi-hesaplandi-haberi-58341

KPSS PUANLARIMIZ YENıDEN HESAPLANSIN


Kopya ve sızıntı iddiaları büyük yankı uyandıran KPSS’de şimdi de ‘puanların yanlış hesaplandığı’ öne sürülüyor. Netlerini düşük bulan adaylar, ÖSYM’ye dilekçe göndererek, puanlarının yeniden hesaplanmasını istiyor.

AYşEGÜL KAHVECıOğLU


ÖSYM’nin gerçekleştirdiği, kopya ve sızıntı iddiaları ile gündeme gelen 2012 Kamu PersoneliSeçme Sınavı’nın (KPSS) sonuçlarının açıklanmasının ardından şimdi de, “puanların yanlış hesaplandığı” iddiaları gündeme geldi.

11 Ağustos’ta sınav sonuçlarını öğrenen ve netlerini “kendi hesapladıklarından” düşük bulan adaylar, ÖSYM’ye dilekçe göndererek, puanların yeniden hesaplanmasını istedi. Adayların, ÖSYM’ye 15 gün içinde itiraz etme hakkı bulunuyor. Ancak bu ay içerisinde yapılacağı açıklanan 40 bin öğretmen ataması için başvuruların 3 gün sonra başlayacak olması, öğretmen adaylarını açmaza soktu.

7-8 Ağustos’ta yapılan ve soruların sınav devam ederken bazı kesimlere servis edildiği iddiasıyla tartışılan KPSS’nin sonuçları ile ilgili yeni bir iddia gündeme geldi. ÖSYM’nin açıkladığı puanların, adayların beklediğinden düşük gelmesi, “ÖSYM adayların puanını yanlış mı hesapladı” sorusunu akıllara getirdi. Binlerce aday, facebook ve twitter’da gruplar kurarak, puanların yeniden hesaplanmasını istedi. Facebook üzerinden “2012 KPSS Netlerim Eksik Geldi Diyenler” ve “KPSS’nin ıptali ıçin Dava Açıyorum, desteklerinizi bekliyorum” adlı gruplarda bir araya gelen yaklaşık 2 bin aday, ÖSYM’ye ve savcılığa dilekçe göndererek iptal taleplerini bildirmeye başladı.

15 gün içinde itiraz hakkı var

Adayların facebook üzerinden kurduğu grubun sözcüsü Sevilay Armağan, grupta yer alan yaklaşık 2 bin kişinin netlerin hesaplanmasında yanlışlık yapıldığını bildirmesi üzerine harekete geçtiklerini belirterek, “Sonuçlara 15 gün içinde itiraz hakkımız var. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı’nın açıklamasına göre bu ay yapılacak 40 bin öğretmen ataması için 16 Ağustos’ta başvurular başlayacak. Yani bizim itiraz hakkımız yanacak. ÖSYM’nin bu konuda acilen bir adım atması gerekiyor” dedi. Diğer adaylar şunları söyledi:

“21 yanlış birden inmiş”

Recep Sarıkaya: Ben Genel Kültür’den 44 doğru 16 yanlış beklerken, 37 doğru 23 yanlış geldi. Eğitim bilimleri sınavından ise 90 doğru 30 yanlış beklerken, 70 doğru 50 yanlış yaptığımı yazmışlar. Bu durum bana -25 net olarak yansıyor. Bu sabah itibariyle ben ve bütün bu durumdaki arkadaşlar ÖSYM’ye dilekçe gönderdik.
Aytaç Özcan: Puanlar değil, netler eksik hesaplanmış. Bu durum çok anormal. Binlerce adayın aynı durumda olması belli kitapçık türlerinin okumalarında hata olduğu ihtimali üzerinde durmamıza neden oluyor. Ya da bu kitapçıkların optiklerinde bir sorun olduğu yorumu da yapılabilir.
Sinan Yamiş: Eğitim Bilimleri’nden 96 doğru 24 yanlış bekliyordum. Gelen net 75 doğru 45 yanlış. 3 net yukarı 3 net aşağı anladık da 21 yanlış birden inmiş, bu imkansız.

ınanılmaz bir uçurum var
Ertuğrul Ercan: Sadece net eksik değil. Ben Genel Kültür testinden 35 soru işaretledim yetiştiremediğim için. Ama açıklamada 21 doğru 23 yanlış diye yazılmış. Ben 44 soru işaretlemedim ki. Nasıl bir okuma yaptılar anlaşılır gibi değil.
Fuat Yalçınlı: Ben Genel Yetenek ve Genel Kültür’den 90 beklerken 65; Eğitim Bilimleri’nden 87 beklerken 72 geldi. ınanılmaz uçurum var. Sanırım 2-3 kitapçık türünde optik okuyucu eşleştirmesinde sıkıntı var. Esra Deniz: Ben Eğitim Bilimleri’nden 90 doğru 22 yanlış bekliyordum. ÖSYM 66 doğru 42 yanlış olarak açıkladı. Hala şoktayım.Milliyet
 
indirimler | replika saat | instagram pr haberleri | replika saat|  | ajans pr | ixfy.net| zoobi Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst