Kpss ya da diğer sınavları ÖSYM neden iptal edemiyor ? M. ınce açıkladı

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Muharrem ınce Ösym'nin sınavları neden iptal edemediğini açıkladı.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem ınce, Habertürk'te yayınlanan Söz Sende programında Balçiçek ılter'in sorularını yanıtladı.

12 Eylül döneminde yaşadıklarını anlatan Muharrem ınce, "12 Eylül'de ben de dayak yedim." diye konuştu. KPPS, LYS gibi sınavlarda gündeme gelen kopya iddialarına da değinen ınce, ÖSYM'yle ilgili ilginç bir iddia ortaya attı: ÖSYM parası olmadığı için sınavları iptal edemiyor.

AK PARTı ÖSYM'NıN PARASINA EL KOYDU

ÖSYM denilen kurum bütün ailelerin çocuklarının güvendiği bir kurumdu. Bu kurumu mahvettiler. Bütün sınavların üzerinde bir şaibe var. 13 Eylül 2009'daki polis akademisinin sınavlarıyla başladı. Başka sınavlarlada da oldu, bilmediklerimiz de vardır... 14 ve 20 Ekim 2009 tarihinde TBMM'de bu konularda ÖSYM'nin kötüye gittiğine dair konuşma yapmıştım ve meclis araştırması istemiştim. ÖSYM'nin elinde bir koz vardır; şaibe olursa sınavı iptal eder. Bundan başka bir kozu yok. Fakat ÖSYM sınavı iptal edemiyor. Çünkü AKP 2008'de bir kanun çıkardı. ÖSYM'nin parasına el koydu. ÖSYM şuanda sınavları iptal etse yeni sınav yapacak parası yok. 300 trilyon paraya el koydu ve başka kurumlara aktardı. "Bu para fazla, ÖSYM kullanamıyor." diyerek YÖK'e aktardılar. Ali Demir'in yerinde olsam bir saniye bile durmadan istifa ederdim.

12 EYLÜL'DE BEN DE DAYAK YEDıM

Üzerinden 32 yıl geçen 12 Eylül darbesine değinen Muharrem ınce, o günleri şöyle anlattı: 12 Eylül sabahını çok iyi hatırlıyorum. Köydeydim, annem uyandırdı, "kalk çabuk, inkılap olmuş." dedi. Ben de devrim yapacağımızı düşündüğüm için, "benim niye haberim olmadı?" dedim. Meğer generaller yönetime el koymuş. Babam kamyoncuydu, 13 Eylül günü Eskişehir'e arpa almaya gitmemiz gerekiyordu. Ben de babamla birlikte gitmiştim. Yol boyunca her yerde aranmıştık. Ve birkaç gün sonra askerler bizim köyümüzü bastı. Alparslan Türkeş'i arıyorlardı. Gece saatlerinde askerlerle karşılaşmış ve çok korkmuştum. Politik bir çocuk olduğum için 16 yaşında olmama rağmen o acıları sıkıntıları yaşadım. Arkadaşlarımız, abilerimiz ablalarımız çok büyük sıkıntılar çektiler. Ben de o darbe döneminde dayak yiyenlerden birisiyim...

BAşBAKAN'DA "EVRENLEşME" EğıLıMı VAR

"12 Eylül bu ülkenin gençlerinin üzerinden silindir gibi geçti. O günlerde hiçbir işkencenin içinde olmayanlar, hapislere atılmayanlar bugün demokrat kesildiler." diyen Muharrem ınce, Balçiçek ılter'in "Kimi kasetediyorsunuz?"sorusuna ise, "Başbakan'ı kastediyorum. Kendisi bugün Kenan Evrenleşme eğilimleri gösteriyor. " diye cevap verdi. ınce, şöyle devam etti: "Benim partim o dönem kapatıldı, mallarına el konuldu. Bütün bunlar olurken Akıncılar olarak bilinen Milli Selamet Partisi'nin gençleri ne yaşadı? ışkenceyi sadece solcu ve ülkücüler gördü. Badem bıyıklılara ne oldu ki? Onlar hiçbir sıkıntı görmediler... ılerde 12 Eylül'ü bayram yaparlarsa hiç şaşırmam. Çünkü 12 Eylül onların siyaseten önünü açtı."

EVREN'ıN YARGILANMASI şOVDAN ıBARET

Kenan Evren'in yargılanması bana hiçbir şey hissettirmez. 92 yaşında birisinden intikam almak gibi bir düşüncem yok. Bunlar bir şovdan ibarettir. Eğer siz 12 Eylül'ün ruhunu kaldırmak istiyorsanız o yasaları değiştirirsiniz, 12 Eylül'ün felsefesini yok edersiniz, o zaman "oh" derim. Siyasi partiler kanununu değiştirmediler, YÖK duruyor, sendikalar kanunu aynı... 1980'den önce siyasi partiler bugünkünden daha demokratikti. Geçmişte Kenan Evren'in DGM'leri vardı, bugün Erdoğan'ın ÖYM'leri var.

HT Gazete
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst