Limon dan elektrik üretimi - Kaliteli Anlatım

Dilek şirikçi

Yönetim Ekibi
http://www.youtube.com/watch?v=vvvLTGurxbs

Limon dan elektrik üretimi. Ölçüm lamba yakımı, hesap makinası çalıştırma.

Limondan pil yapılır mı?

Limondan ya da asit içerikli başka meyvelerden basit piller yapmak mümkün. Bu tip pillere, kimyasal enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmeleri nedeniyle "voltaik piller" adı veriliyor. Piller, asidik bir çözelti içerisine iki farklı metalin yerleştirilmesi mantığıyla yapılıyor. Buna göre, limona örneğin çinkoyla kaplanmış bir çivi ve bakır bir madeni para batırdığınızda, limon suyu gerekli asit çözeltisini oluşturuyor ve elektrik üretebiliyorsunuz. Tabii ki elde ettiğiniz elektrik akımı oldukça zayıf ama bir LED'de hafif bir ışıma sağlamaya yeterli oluyor.


*Bakır raptiye, bakır para, bakır levha
*Ataç, çivi (çinko ile kaplı metaller olabilir) metal-demir olmaz
*Led diyot (elektronikcilerde 5ykr)
*Normal ince kablo (bakır veya metal olabilir)
Bakır + (artı)
Çinko - (eksi)dir
*artı eksi'ye dikkat et
*Led lamba yakacaksan + - sine dikkat et
*Led lamba 3-5 volt da çalışır.
 
indirimler | replika saat | instagram pr haberleri | replika saat|  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst