LYS ZOR GEÇTı DıYORSAN ÜZÜLME...

kaansebati

New Member
Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Uzmanı Dr. Erkan Kavas, LYS-1 beklediği gibi iyi gitmeyen, veya denemelere göre daha az net çıkaran öğrencilerin bazılarında ümitsizliğe düşme, şimdiden seneye bırakma ve motivasyon kaybı yaşandığını söyledi."Başarısızlık diye bir şeyin yoktur vazgeçmek vardır." diyen Kavas, "Vazgeçtiğiniz zaman başarısız olursunuz. Yarışı son ana kadar ümitle koşanlar kazanır. Eğer sınav soruları normalin üzerinde zor geldi ise bu durum sınava giren herkes için geçerlidir." dedi.

Sonuçta bir sıralama sınavı olan YGS ve LYS'lerde kişinin yaptığının değil, rakiplerine göre ne yaptığının önemli olduğunu ifade eden Kavas, "Üniversite kontenjanları doluncaya kadar 180 barajını geçen öğrenciler yerleştirilmektedir. Her yılın taban puanını o yıl sınava giren öğrencilerin puanları ve üniversitelerdeki bölümlerin tercih edilme oranları belirler. Geçen yıl herhangi bir puan türünde 430 puan alan ve başarı sırası 50 bin olan bir öğrenci ile bu yıl 398 puan alan ve başarı sırası 50 bin olan öğrenci arasında herhangi bir fark yoktur. Yani 430 puan 398 puana eşittir diyebiliriz." diye konuştu.

Dr. Erkan Kavas, öğrencilere LYS2 ve LYS3'e ümitsizlik duyguları içinde değil, tam tersine moral ve motivasyonu yerinde girmelerini tavsiye etti.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst