Maliye Bakanlığı, 5 bin vergi müfettişini sahaya çıkardı

KaRNeC

Yönetim Ekibi
YöneticiMaliye Bakanlığı, 5 bin vergi müfettişini sahaya çıkardı. Vergi dairesine uğramayan 660 bin kişinin kapısı çalınacakMaliye Bakanlığı, kayıt dışının azaltılması ve denetimlerin hızlanması için hummalı bir çalışma yürütüyor. Bu çalışmayla Vergi Denetim Kurulu, vergi kaçağına göz açtırmayacak. Yılsonuna kadar Maliye Bakanı Mehmet şimşek'in, "Artık kapılarını biz çalacağız" dediği yaklaşık 660 bin kişinin kapısı çalınmaya başladı. Diğer yandan da Gelir ıdaresi Başkanlığı, değer artışını kazanç vergisi olarak yansıtmayan yaklaşık 400 bin mükellefe mektup gönderdi. Konut satışından elde ettikleri değer artışının vergisini istedi. Konut satışından elde ettiği geliri ve değer artışını gizleyen, tapu harcını gerçek değerinden göstermeyen, düşük beyanda bulunan 400 bin mükellefe mektup gönderen Maliye, vergi dairesine uğramayan listedeki 660 bin vatandaşın kapısını çalmaya başladı. Yılsonuna kadar yaklaşık 1 milyon mükellefin vergisini yatırması sağlanacak.

ışgücü maliyeti düşecek

Maliye Bakanlığı, yeni dönemde işgücü maliyetlerini düşürecek adımlar atacak. Damga vergisi ve harç uygulamaları gözden geçirilerek, yatırımlarda devlet yardımları revize edilecek. Yurtdışında hizmet vermek üzere kurulan işletmeler vergisel yönden teşvik edilecek. Girişimci gençleri teşvik amacıyla sigorta primlerinde de indirim yapılacak. Özellikle, tekstil, turizm, bilişim ve finans sektörlerinde istihdamın artırılması için destekler artırılacak.

Zarar yazan yakından izlenecek

Asgari ücretliden daha az gelir beyan edenlerin de kapısı çalınacak. Özellikle, mimar, doktor, avukat gibi meslek sahiplerinin asgari ücretliden daha az kazandığına yönelik beyanları kapsamlı incelemeye alındı. Özellikle son yıllarda zarar ve asgari ücretliden daha az gelir beyan edenlerden açıklama istenecek
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst