MEB 42 Bin Atamadan Vaz mı Geçecek ?

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın, öğretmen kontenjanlarıyla ilgili açıklamalarda bulunduğu yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, dün bir internet sitesinde “Bakan Nabi Avcı’dan öğretmen kontenjanları açıklaması” başlığıyla bir haber yayınlandığı hatırlatıldı. Söz konusu haberde, Milli Eğitim Bakanı Avcı’nın Başkent Öğretmenevi’nde basın mensuplarıyla bir araya gelerek öğretmen atamaları ve kontenjanlarına ilişkin bazı açıklamalarda bulunduğunun öne sürüldüğü belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Bu haber, son günlerde Bakanlığımızla ilgili olarak gündeme getirilen kasıtlı ve yanıltıcı haberlerin yeni bir örneğidir. Çünkü Sayın Bakanımız belirtilen tarihte ve anılan yerde haberde bahsedildiği üzere öğretmenlerle bir toplantı yapmamış, basın mensuplarıyla bir araya gelmemiş, ve bahsi geçen konulara ilişkin herhangi bir demeç de vermemiştir. Haberin içeriğinde de aynı şekilde yanlış anlaşılmalara neden olacak önermelere yer verilmiştir. Bakanlığımız kamuoyunu ilgilendiren konulara ilişkin açıklamaları Basın ve Halkla ılişkiler Müşavirliğimiz aracılığıyla yapmaktadır. Bakanlığımızca teyit edilmeyen bu türden haberlere itibar edilmemesini özellikle rica ederiz."

MEB Müsteşarı, Doç. Dr. Yusuf Tekin “42 bin öğretmen alınacağı, alanların da çok önceden belirlendiğine ilişkin haberler gerçek dışıdır” dedi.


"Acaba bir yıldır neredeyse tüm platformlarda dillendirilen 42 bin atama yapılmayacak mı ?

Neden bir habere, sonuçta bilinen bir gerçek(42 bin atama), tekzip edilip, yaygara çıkarılıyor ?

Seçimler yaklaşıyor. Ağustosta 25 bin atama şubatta 17 bin atama yaparak seçim politikası mı uygulanacak ?

Eğer böyle bir uygulamaya gidilirse bu durum, ataması yapılmayan, yıllardan beri atama ümidiyle kpss'ye çalışan ve bu yıl da alan sınavıyla mücadele eden bu adayların daha fazla tepkisine neden olacaktır."


(ıHA)
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst