Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmen ataması açıklaması

Reklamajansi007

New Member
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan öğretmen ataması ile ilgili yeni bir izah geldi. Bakan Selçuk lise eğitim sisteminde yapılacak olan tertip etmelerle ilgili olarak ayrıntıları paylaştı ve Türkiye'nin geleceği için çalışmalar yaptıklarını belirtti. Peki yeni öğretmen ataması yapılacak mı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk öğretmen alımı ile ilgili izah yaptı. CNN Türk'ün suallerini cevaplayan Selçuk öğretmen alımı ile ilgili ayrıntıları paylaştı ve ders sayıları ile ilgili izahlarda bulundu.

İşte Bakan Ziya Selçuk'un izahlarından satır başları;

"Türkiye'nin geleceği için çalışıyoruz"

"Ortaöğretimle tek başına bir şeyi değiştirmeyi amaçlamıyoruz. Eğitim sisteminin bütünsel olarak nereye yolculuk ettiğini, talebelerimizin gençlerimizin siz bizi neye hazırlıyorsunuz sualinin yanıtına çalışıyoruz. Başka bir deyişle Türkiye’nin geleceğine çalışıyoruz". Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ortaöğretim sisteminde hayata geçirilecek farklıkların hedefini bu sözlerle izah etti.

"Az sayıda ders derinlemesine öğrenilecek"

Bakan Selçuk, CNN TÜRK'te yayınlanan 5N1K programının yapımcısı Kenan Taş'a verdiği röportajda, "Beynelmilel Talebe Değerlendirme Programı" olan PISA'nın en başarılı bulduğu ülkelerdeki sistemde ders sayısının 6-7 olduğuna dikkat çekti. "Başka bir deyişle gençler belli sayıda hudutlu dersleri daha derinlemesine alarak, o konuda daha fazla uzmanlaşarak eğitim görüyorlar. Bizim disiplinler üstü dediğimiz şekilde görüyorlar. Talebelerimizin hep küçük küçük çukurlar kazması yerine kuyu kazmasını önem veririz. Kuyu kazınca su çıkma ihtimali artıyor" diye konuştu.

"Matematiğin zaruri olma senesi 3'e çıkıyor"

Bakan Selçuk, matematiğin zorunlu ders olmaktan çıktığı iddialarını önceden tekzip etmişti. "Matematik problemi yok, tartışma kültürü meselemiz var" diye konuştu ve sistemi bir sefer daha şu sözlerle anlattı:

"Altını tekrar çiziyorum. 9 ve 10'da mecburi. 11 ve 12'de seçmeli. Biz diyoruz ki matematik çok ehemmiyetlidir. 9 ve 10 yetmez 11'de de mecburi olsun. Biz 3'e çıkarıyoruz".

Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğretmen alımlarının süreceği iletinini verdi. "Bizim böyle bir norm fazlası öğretmen problemimiz yok. Bizim daha fazla öğretmene ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst