Muharrem ınce Yazılı Açıklaması:

Yeliz

New MemberMEMLEKET YANGIN YERı, KARDEşLER! KOLTUK DERDıNDE

Terörden bağrımız yanıyor, şehitler yüreğimizi dağlıyor, ocaklar sönüyor.

Kuzey Irak’tan sonra, Kuzey Suriye sorunumuz oldu, PKK’nın yanına PYD geldi.

Suriye’de savaş yaşanıyor. AKP hükümetinin maceracı Suriye Politikası ve Suriyeli muhalifleri desteklemesi, ülkemizi savaşa sürüklüyor.

Uçağımız düştü, uçağımızın nasıl düştüğü, ne ile düşürüldüğü, nerde düşürüldüğü konusunda henüz net bir bilgiye sahip değiliz.

ışsizlik can yakıyor, üniversite mezunu gençlerimiz haklarını sokaklarda arıyor.

Çiftçi perişan, üretici, tüketici isyanda. Memleket yangın yeri.

Bütün bunlara rağmen, danışmanları aracılığıyla medya üzerinden birbirine mesaj veren Cumhurbaşkanı ve Başbakan’la karşı karşıyayız. Gazetelere beyanat veren danışmanlar yalanlanmadan anlatılan kardeşlik masalları, iki tarafın taktiğinden başka bir anlam ifade etmiyor.

Cumhurbaşkanlığı Seçimine 2 yıl varken, Başbakan ile Cumhurbaşkanı arasında yürütülen taktik savaşı ülkemizi fetret dönemine sürüklüyor. Cumhurbaşkanlığı seçimlerine 2 yıl varken yaşanan bu tartışmada Başbakan ve Cumhurbaşkanı cephesinden gelen açıklamalar “koyun can derdinde, kasap et derdinde” atasözünü çağrıştırıyor.

şemdinli’de ne olduğunu biliyorum ama söylemem diyen, Barzani’nin ayağına gidip “mesajımızı aldı” diyen Dışişleri Bakanı’na soruyoruz, Barzani Suriye konusunda mesajınızı alıyor da, Kuzey Irak’ta yer alan PKK kampları konusunda neden mesajınızı almıyor? Yoksa Suriye politikanızın düştüğü çukur, sizi Barzani’ye sarılmaya mı yönlendirdi?

Böyle mi olur oyun kuruculuk, böyle mi olur Cihan Devleti, böyle mi olur dünya lideri?

Kendi çocuklarını koruyamayan, kendi çocuklarını al bayrağa sarıp kara toprağa koyan bir ülke, başka ülkelerde yaşanan sözüm ona şiddetle neden uğraşıyor? 10 yıldır, toplanan güvenlik zirvelerinden, kriz masalarından, kanı yerde kalmayacak beyanatlarından, hesabını soracağız sözlerinden bıktık, usandık.

Bu acı tablo, teröriste karşılama töreni düzenleyip, teröristin ayağına Müsteşar, Vali, Kaymakam, Hakim, Savcı yollayıp, yıllardır terörle mücadele edenleri “terörist” oldukları iddiasıyla Silivri’ye, Hasdal’a hapsedenlerin eseridir.

şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize sabır ve başsağlığı, yaralı askerlerimize acil şifalar diliyor, Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ı memleket yangın yeriyken kişisel koltuk hırslarını bırakmaya davet ediyoruz.


Muharrem ınce
Yalova Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst