Murat CİRİTCİ Kimdir? Düşünceleri ve Hayatı

ertkn46

New Member
Merhaba, benim ismim Murat. Evet evet, o dar mahallelerde top oynadığın klasik Murat’lardan sadece birisi. Küçüklüğümü tam olarak Türk örf, gelenek ve adetlerine göre yaşadım. Fakat dar mahallelerde gelişen büyük vizyonum, beni önce internetle sonrada Dünya ile tanıştırdı. Geleneksel bir Türk ailesinin evladının reklam, yazılım, İnternet ve modern teknoloji ile buluşması sonucu kendime yeni bir yol çizmeye başladım. Temel ahlak kavramlarına değer veren, insanlara yardım etmeyi seven birisiyim. Yaşadığım mahalle ve geldiğim kültür’ün bunda çok büyük etkisi olduğuna inanıyorum. Fakat bunu reklam yaparak değil olması gerektiği gibi gizlilik içerisinde kimseyi mahcup etmeden gerçekleştiriyorum.Yaşadığım topraklara aşık vatansever birisiyim. En büyük ideallerim arasında Türk toplumunu olabildiğince geliştirmek, vizyon açısından büyük resmi görebilmelerine sağlamaya katkıda bulunmak istiyorum.Ailem

Babam Horasan, Annem ise Gümüşhane ve Trabzonludur. Ben İstanbul Bakırköy de bir devlet hastanesinde Dünya’ya geldim. Çocukluğumu Küçükçekmece’de yaşadım. Temel olarak aldığım terbiye ahlak, adalet, vatan sevgisi, gibi olgular benim karakterimin yapı taşını oluşturmaktadır. Gençlik dönemlerimde her insanın yapacağı gibi hatalar yaptım. Yaşıtlarım ile kıyaslandığında, onların çok üstünde başarılar yakalayarak şehvet, ego gibi hislere kapıldım. Boşa harcadığım zamanların sonunda büyük düşüş yaşayarak en dibe çakıldım. Sonra belirli bir süre içsel dönüşüm yaşayarak, yeni bir insan olmak adına adımlar atmaya başladım. Ve hala devam etmekteyim…Yeni ideallerim arasında vatanına, milletine, insanlığa adaletli ve yararlı birey olmak gibi temel unsurlar vardır. Dini inancım, şükürler olsun, Müslümanlıktır. Bunların yanı sıra atalarımızdan ve dinimizden öğrendiğim üzere herkese ellerimi açmayı ve hayatlarına bir nebze de olsa destek vermeyi seviyorum. Bu güzel vatanın bir ferdi olmak bana gurur veriyor. Umuyorum ki çıktığım bu yolda adaletli olarak yeniliklere tamamen açık şekilde ülkemizi elimden geldiğimce temsil etmeye can ve baş ile devam edeceğim.Düşüncelerim

Bilişim ve Teknoloji alanında yeterli alt yapının hala oluşmadığı canım ülkemin, Dünya sıralamasında ilk sıralarda yerini alması en büyük arzularım içerisindedir.Savunma sanayi hakkındaki fikirlerimden bahsedecek olursak, son yıllarda milli sistemlerimizi gerek Dünya basınında gerekse gerekli görüldüğü alanlarda daha çok göz önüne çıkarak kendimizi ispatlamamız ve yeni çağda bizlerinde elinden gelen yardımı yaparak, kendimizi ileriye götürmek adına toplumsal ve bireysel katkılarda bulunmamız gerektiğini düşünüyorum. Bu konuda yakın bir gelecekte tasarımlarımı sunacağım.Ülkemizin ve dünyanın sorunları karşısındaki düşüncem, sürekli sistemi eleştirmek yerine bunu iyileştirmeye yarayacak planlar üreterek, gerekli makamlar ile bu konuları paylaşmak olacaktır. Günümüz çağının verdiği rahatlıklardan birisi ise artık yetkili mercilere ulaşmanın kolay olmasıdır. Bu yüzden çevremizde gördüğümüz olumsuz ya da benzeri durumları eleştirmek ve kınamak yerine öncelikle kendi adımıza düşen sorumluluğu gerçekleştirmeliyiz. Günümüzde kişisel bencillik denilen çok büyük bir hastalık söz konusu bu konu hakkında uzun bir süredir gözlem yapıyorum ve gördüklerim bir insan olarak beni üzüyor. Benim çocukluğumda gördüğüm gerçekten bu değildi. Tabii ki mutlaka herkes öncelik ile kendini ve yakınlarını düşünür. En basitinden örnek olarak, komşuluk ilişkileri dediğimiz basit ama dünyanın en değerli hazinelerinden biri vardı. Şimdi herkesin kafasında ise kendi gemisini kurtarmak var. Kimse bir başkası için bir adım bile atmak istemiyor. Kocaman bir okyanus içerisinde tek başınıza ne kadar mutlu olabilirsiniz ki?O dar sokaklarda büyüyen klasik Murat, şimdi kalıpları yıkarak farkındalık oluşturmaya çalışıyor. İnsanların vizyonunu geliştirmeyi, sorumluluk almayı öneriyor. Son olarak gençlerimizin bu ülkeden kaçarak gitmesini kesinlik ile hoş görmüyorum. Belirli bir süre eğitim ya da dünya sistemini anlamak amacıyla gezilebilir, eğitim alınabilir, araştırma yapılır. Fakat doğduğunuz toprakları sizler ileriye götürmek yerine kaçarsanız, bunu hiçbir mantık çerçevesinde açıklayamazsınız. Dünyanın bir çok yerinde olmayan imkanlara sahip olduğumuz halde, insanlarda oluşan gereksiz yabancı hayranlığı düşüncelerini anlamakta zorlanıyorum. Zaten hayranlık duyulan ülkelerin insanları o sisteme yardımcı olduğu için ve kendileri de bir şeyler kattığı için bu durumdalar. Bunu anladığımız zaman her şeyi başarmak için büyük bir adım atmış olacağız.

Murat CİRİTCİ düşüncelerini, deneyimlerini ve hedeflerini kişisel web sitesi olan www.muratciritci.com adresinde paylaşmaktadır. Murat CİRİTCİ ve projeleri hakkında daha fazla bilgi almak için muratciritci.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst