Ne olacak bu öğretmenlerin hali ?_

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Öğretmen olmak için sınavlara çalışan ve yüksek puanlar alarak okullara yerleşen öğrencilerimiz, üniversitelerini yokluk, yılgınlık ve çaresizlik içinde bitirdiler. Kimi okulunu uzattı, kimi ailesinin nafakasını okul yolunda harcamak zorunda kaldı.

Neden yaptılar bunu peki ? Okulu bitireceklerdi ve öğretmen olarak atanacaklardı. Tabi ki o yıllarda Recep Tayyip Erdoğan gibi bir öğretmen düşmanı başbakanı tanımıyorlardı.

Bir Başbakan neden öğretmene nefret duyar ? Geleceği ellerinde şekillendiren öğretmenler değil de kimlerdir ? Başbakana göre öğretmenler değil de kendisiydi sanırım.

Okul bitti ve daha zor bir sınavla karşılaştılar. ısmi KPSS'ydi. Yıllarını verdiler ve bu sınavı da kazanacak seviyeye geldiler. Durun bakalım o da ne ? bir şeyler daha mı çıkıyor ne ? Evet çıkıyor. Her puanı yüksek olan atanmayacak. Yaaa peki puanı düşük olan atanabilecek mi ? Evet desem şaşıracaksınız ama evet diyorum siz şaşırmayın. ısminin önünde Adalet yazan iktidar partisinin adaleti böyle işte.

80 puan alan Sosyal bilgiler öğretmeni atanmazken, 40 puan alan bir rehber öğretmeni atanabiliyor. 85 paun alan bir matematik öğretmeni atanmazken 50 puanla din kültürü öğretmeni atanabiliyor.

Öğretmen adayları o kadar hayatından bezdiler ki, 16 kişi intihar etti ve medyaya hiç yansımadı bunlar. Bir de son sene alan sınavı diye bir saçmalık çıkardılar. 200 soruluk GK-GY+EB puanı % 50 etkilerken, nereden olduğu belli olmayan 50 soruluk alan sınavı da % 50 etkiliyor puanı.

Bu ülkenin gençliğini heba ediyorsunuz. Çoğu ülke genç nüfus arıyor ve bulamıyorken, bizde çok fazla var ve değerini bilmiyoruz.

Öğretmenlik olmadı diyelim. Ben memur olabilir miyim diye düşün
yor 85 puan alan bir öğretmen adayı. O da ne... Lise mezununa kontenjan açılıyor ama 85 puan alan üniversite mezununa kontenjan yok.

Bu insanlar boşuna mı okudu ? Lise mezununun atamasını yapıyorsunuz ama öğretmenin atamasını yapmıyorsunuz.

Çok kul hakkı yediniz. Kopya çekildi kopyacıları değil de madurları suçlu gibi sınava aldınız. sonuçları öğrenmeyi engellediniz ve o hırsızları korudunuz. Yazıklar olsun diyorum başka bişey demiyorum.

ınsanları müslümanlıktan da soğuttunuz müzlümanız dedikçe. Allah'ın affetmediği şey ne biliyor musunuz ? Kul hakkı. Sizde çok fazla olan şey.
 

indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat

Bahsegel

Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst