Neşet Ertaş'ın Son şiiri, VEDA

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Adına türkü bestelediği eski eşi Neşet Ertaş'ın mezarını ziyaret etti Neşet Ertaş'a yapılan büyük ayıp Birand'ı küplere bindirdi Neşet Ertaş'ın tabutu başında duygu dolu konuşma... Neşet Ertaş ebediyete uğurlandı “Gönlüm hep seni arıyor, neredesin sen” diye dövüneceğiz ...

Türkcell Neşet Ertaş skandalı için özür diledi Neşet Ertaş fıkrasıyla hem gülümsetti, hem hüzünlendirdi Neşet Ertaş'ı üzen son olay ne? şevval Sam, Neşet Ertaş'ı türküleriyle andı... Nagehan Gaf yaptı, Birand 'Kahraman' ilan etti Hoparlörlerden Neşet Ertaş türküleri çalınıyor Cenaze törenine Erdoğan ve Kılıçdaroğlu da katılacak Neşet Ertaş 'yalan dünya'ya veda etti... ışte Neşet Ertaş'ın vasiyeti Acı haberi canlı yayında aldılar 'O modern zamanların, Emrah'ı Karacaoğlan'ı ve Yunusu'ydu' Neşet Ertaş Tedavi Gördüğü Hastanede Vefat Etti ışte Usta'nın hayatı... Neşet Ertaş hayatını kaybetti Neşet Ertaş'ın ailesi neye isyan etti?
Video
Halk ozanı Neşet Ertaş'ın ölmeden bir ay önce yazdığı Son şiiri 'Veda 'da ölümü yazmış.

Ertaş'ın Son şiiri 'Tükendi ömrümün çoğu gidiyor, cahil ömrüm geldi geçti yel gibi ' mısralarıyla başlıyor.

Habertürk gazetesinden Bülent Günal 'ın haberine göre; 26 Eylül 'de hayata veda eden Türk Halk Müziği 'nin efsane ismi Neşet Ertaş 'ın, ölümünden bir ay önce Son şiirini kaleme aldığı ve adeta 'Yalan Dünya 'yla vedalaştığı ortaya çıktı.

16 yıldır Ertaş 'ın yanından ayrılmayan ıTÜ Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi, Ses Eğitimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Erol Parlak 'ın, Ertaş 'ın 4 kıtadan oluşan 'Veda ' şiirine, “Garip Bülbül-Neşet Ertaş 'ın Hayatı, Sanatı, Eserleri” adlı kitapta yer verdiği öğrenildi.

ışTE BÜYÜK USTANIN KALEME ALDIğI Son şııRı 'VEDA '

Tükendi ömrümün çoğu gidiyor
Cahil ömrüm geldi geçti yel gibi
Sevdiğim uzaktan seyir ediyor
Beni görüp bakınıyor el gibi

Geçti günler, yıllar, ömürse doldu
Giden gitti bilmem geri ne kaldı
Ömrümün baharı sarardı soldu
Yandı kaldı garip bağrım çöl gibi

Veren, geri almak için gözlüyo
Her an her saniye beni izliyo
Garip bağrım için için sızlıyo
Sazımda inleyen sırma tel gibi

Uzun yoldan gelmiş gibi yorgunum
Ne kimseye küskün ne de dargınım
Bir ahu gözlüye candan vurgunum
Garip gönlüm kapısında kul gibi
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst