Öğretmen adaylarını çıldırtmayın...

Mutlu Ağyüz

New Member
6 Temmuz 2013 Cumartesi günü KPSS denen illete girdim. O kadar çalıştım ki anlatamam. Bu sene 3. defa girdim bu sınava. Ancak bu seneki sınavı diğerlerinden ayıran bir ayrıntı var. 14 Temmuz 2013 Pazar günü girdiğim Alan sınavı.

Nedir bu alan sınavı derseniz, ben de anlamadım ne olduğunu. Ne üniversitede ne de sonrasında görmediğim konuların olduğu yeni yeni kitaplar, yayınlar etrafımı bir anda sarıverince, yabancı kalmak istemedim ve her yayından birer tane aldım. Ona da çalıştım ha çalışmadım desem yalan olur.

Konu o kadar genişti ki. ılk kitabı elime aldığımda ümidim kesildi bile. Sonrası malum gelelim 14 Temmuz'a. O gün girdiğim sınav hiç iyi geçmedi. Nasıl geçsin ki. Anyadan Konnyadan sorular sormuşlar.

Sosyal bilgiler bölümünden mezun oldum. bölümümü 200 kişi içinde 4. sırada bitirdim. Ama bu soruları görünce afalladım.

Kpss 10 puanım 83 ama asıl atanmamızı sağlayacak puanım 76. Bu nasıl iş yani. Ben geçen yıl bu puanı alsam atanıyordum ama bu sene neüdüğü belirsiz olan alan sınavım kötü geçti diye atanamıyorum.

Kpss branş sıralaması açıklanmadan önce bir ümidim vardı. Giriyordum Memurlar.net adlı siteye ve oradan bilgi almaya çalışıyordum. Sıralamalar belli olunca oradan öğretmen adaylarına sorular sordum, cevap almaya çalıştım. Bu kadar olur diyeceksiniz, 699. sırada olan kişi yorum yazıyor. Sosyal bilgilerden bu sene büyük ihtimalle 700 kişi alırlar, ben de 699. olmuşum.

Küfretsem neye yarayacak. Zaten benim canım burnumda. Çaresizim, kararsızım, öfkeliyim ve kimseye de açılamıyorum. Memurlar.net forumda konuları gezmeye devam ederken biri yine kanı beynime sıçratacak yorumlarda bulunuyor ve sosyal bilgilerin 85-90 arasında alması gerektiğini, kendi bölümünün 85 ile aldığını söylüyor. Ya arkadaşım kendi derdin var diye niye başkasını da aynı kuyuya çekiyorsun anlamıyorum.

Neyse o sonuçlar açıklanmadan google sayfamda parmağım şu soruyu aşındırdı, kpss branş sıralaması ne zaman belli olacak, kpss branş sıralamasında sosyal bilgilerin durumu gibi gibi.

şimdi de yine aramalara devam ediyorum. Bu sefer de aradığım keliemeler şunlar: sosyal bilgiler bölümüne 42 bin alımda kaç kontenjan ayrılacak, sosyal bilgiler kontenjan aratacak mı ? vs. vs.

En çok da aileme kızıyorum. forumlarda dolaşanları tanımıyorum ama ailem beni iyi tanıyor. Bana destek olması gereken babam git iş bul çalış diyor. Ben hangi birine çalışayım. Kpss'ye çalışıp atanmaya mı uğraşayım yoksa gidip başka bir işte çalışarak öğretmenliğe veda mı edeyim.

şu an öyle bir bunalımdayım ki intiharı bile düşünmedim değil. Çok şükür inançlıyım da şeytan o cihetten fazla yüz bulamıyor. Ama ne kadar dayanırım bilmiyorum.

Burada bu yazıyı yazınca belki rahatlarım diye açıldım aslında.

Atama bekleyen tüm arkadaşlara sonsuz başarılar diliyorum.
Umudunuzu kaybetmeyin.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst