Öğretmen çok önemli

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Yaptığım televizyon programlarında ünlü konuklar gelir ve hayat hikayelerini anlatırlardı. Oyuncular ve ses sanatçıları mesleğinize nasıl başladınız sorusuna hemen hemen aynı cevabı verirlerdi. Genelde de küçükken öğretmenleri yeteneklerini keşfetmiş, onları yönlendirmiş olurdu. Hepimizin hayatında en az bir öğretmeniyle, hayatını etkileyen durumlar olmuştur. Benimde öyle ilginç anılarım var ki, inanamazsınız.

Yakında okullar açılıyor ve herkes bir koşuşturma içine girmek üzere. Birçok arkadaşım aynı sorunu yaşıyor, çocuklarını hangi okula göndermelerinin iyi olacağını tartışıp duruyorlar. Birçok okurumda benden fikir almak istiyor. Bana danıştığınız için teşekkür ederim, ben bu konuda uzman değilim, kimseyi yönlendirmek istemem. Ama söylemek istediğim çok önemli bir konu var ki o da öğretmen seçmek. Evet bence okul değil öğretmen çok daha önemli.

Kimi özel okullar var ki içlerinde öğretmen yok (!) kimi devlet okulları var ki öğretmenlerine bayılırsınız. Aslında şimdiki zamanın öğretmenleri de çocukları da çok farklı. Ellerinde bilgisayar gibi telefonları, ukala tavırlarıyla neredeyse öğretmene ders verecek halleriyle onlar da eski öğrencilere benzemiyorlar.

Benim bir matematik öğretmenim vardı, hiç unutmam matematiği onun sayesinde sevmiştim. Ayrıca bana sorumluluk veren öğretmenlere bayılırdım. Bir de hayatın içinden hikayelerle ders veren öğretmenleri severim. Baba gibi, anne gibi, arkadaş gibidir öğretmen hatta bazen daha da yakındır. Çoğumuzun evde yaşadıklarını bilir, okulda yaptıklarımıza şahit olur, yeteneklerimizi keşfeder öğretmen. ıleride seçeceğimiz mesleği neredeyse tahmin bile edebilir.

Kısacası hangi okul diye düşünürken önce o okulun öğretmenlerinin referanslarına bakın, velileri bulup yorumlarını alın derim. Eskiler derdi ki; en iyi okul eve en yakın olan okuldur. Karar sizin tabii. Herkes çocuğunu için en iyisini ister. Umarım iyi öğretmenlere denk gelir çocuklarımız ve iyi arkadaşlara, çünkü iyi ve doğru arkadaş da çocukluk çağında yönlendirir insanı. Elimizin altında bilgisayar var; her öğretmenin özgeçmişi, eş dost tavsiyesi karşımıza çıkıyor. şimdiden araştırmaya başlayanlar yol almış bile.

Bugünlük de benden bu kadar.

Elif KORKMAZEL
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst