Öğretmendi, atanamadı polis oldu

Ebru

New Member


şIRNAK’ın Silopi ılçesi’nde polis noktasına yapılan saldırı sonucunda şehit düşen polis memuru 29 yaşındaki Muharrem Ünlü’nün baba ocağı Çorum’un Mecitözü ılçesi’ne ateş düştü.Annesini 5 yıl önce kaybeden polis memuru Ünlü'nün Türkçe öğretmeni olup, atanamadığı için sınavlara girerek polis olduğu belirtildi.

şırnak'ın Silopi ilçesinde dün gece ılçe Emniyet Müdürlüğü önündeki polis noktasına açılan ateş sonucu şehit düşen ve bekar olan polis memuru Muharrem Ünlü'nün acı haberi memleketi Çorum'un Mecitözü ılçesi Kozören Köyü'ndeki ailesini yasa boğdu. 5 yıl önce annesi Serpil Ünlü'yü kaybeden polis Ünlü'nün şehit olduğu haberi, çiftçilik yapan 60 yaşında babası Abdullah Ünlü'yü gözyaşlarına boğuldu. Balıkesir Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği bölümünden yaklaşık 7 yıl önce mezun olan ve memleketinde bazı dershanelerde öğretmenlik de yapan Muharrem Ünlü, KPSS sınavlarına girip Milli Eğitim Bakanlığı kadrosuna geçmek istemesine rağmen atanamadığı için sınavlara girerek polis oldu. 2 yıllık polis olan Muharrem Ünlü, 6 ay öncede Silopi ılçe Emniyet Müdürlüğü'ne atandı.2 GÜN ÖNCE AMCASIYLA GÖRÜşTÜ
Bu arada acı haberle yıkılan amcası Hüseyin Ünlü'de gözyaşlarını tutamayarak yeğeni ile 2 gün önce telefonla konuştuğunu söyledi. Amca Ünlü, "2 gün önce onunla telefonla konuştum. Bana 'amca buralar çok gergin' dedi. Bende kendisine dikkat etmesi gerektiğini söyledim. şehit olacağı hiç aklımızın ucundan geçmiyordu. şimdi bu acı yüreğimizi dağladı. Tüm yurdumuzun başı sağolsun" dedi.

şehit polis memuru Ünlü'nün evine giden Çorum Valisi Nurullah Çakır, ailesine başsağlığı diledi. şehidin, bugün memleketi Çorum’un Mecitözü ılçesi Kuzören Köyü'nde törenle toprağa verileceği belirtildi
DHA
 
indirimler | replika saat | instagram pr haberleri | replika saat|  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst