Öğretmenler Hakkında Kimler Neler Söylediler ?

Arzu Rana

Active Member
Saygıdeğer öğretmenlerimiz, siyasiler nedense szileri pek sevmiyor.

Belki de küçüklüklerinde yaramaz öğrencilerdi ve de öğretmenlerinden çok çekmişlerdi...

Bilemeyiz o kadarını ama tarihe not düşülenlere şöyle bir bakarsak kimin ne dediği ortaya çıkar...


Hüseyin Çelik : Öğretmenler okeye dördüncü olmak için okullardan kaçarcasına uzaklaşıyor.”

Talim Terbiye Kurulu Eski Başkanı Prof. Dr. Ziya Selçuk: “Üniversiteler otuz yıldır iyi öğretmen yetiştiremiyor”

Mustafa Elitaş, “Kardeşim, doçent 2400 TL , öğretmen 1800 TL alıyormuş, ne iş yapıyorlar? Daha ne verelim? Git, git, gel. Beğenmeyen başka iş yapsın.”

Bülent Arınç: "Dinçer, öğretmenlere şahsiyet kazandırmak isteyen ilkeli, katı kuralcı bir insandır."

Dinçer: “Öğretmenlerin itibarını arttıracağız.”

Dinçer, öğretmenlerin 3 ayın tamamında tatil yapmayacaklarını belirterek, "ıhtiyaç duydukları kadar tatil için zaman ayıracağız ama onun dışında bir eğitim programı yapacağız. En az 1 ay süre ile öğretmenlerimizi eğitime tabii tutacağız. Onun için de hazırlık yapıyoruz." diye konuştu.

Dinçer: “OECD ülkeleri içerisinde Türkiye öğretmenlerin işe geç kalma ve devamsızlık oranı en yüksek olan ülke”

Dinçer: Türkiye’deki öğretmenler az çalışıyor. Türkiye’deki ilköğretim öğretmenleri yıllık 870 saatlerini okulda geçiriyor, bu rakam OECD ortalamasının 312 saat altında ve OECD raporu’na göre, Türkiye’de yeni bir ilköğretim öğretmenin maaşı yıllık 25 bin 536 dolar.”

Dinçer, Öğretmene şiddet olayında büyütülecek bir şey olmadığını, bakanlık olarak bakıldığında, özel sektör de dahil edildiğinde 44-45 bin okul, yaklaşık 19 milyon öğrenci ve 800 bin civarında öğretmenle çok geniş bir camia olduklarını, her gün buna benzer hadiselerle karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Dinçer'in: ''Veliyi üzeni, ben üzerim !”

Dinçer: “Bizim ihtiyacımız olan öğretmen sayısı dışındakiler farklı işler yapabilir.’’

Babacan, 900 bin öğretmene yönelik performansa dayalı bir sistemin gerekli olduğunu, bu konuda Milli Eğitim Bakanlığı'nın ciddi şekilde konuya baktığını söyledi.

Başbakan Erdoğan: “Öğretmenlerle ilgili bir teklif var. Bu camia benim en çok saygı duyduğum kesimdir. Onlara ek ödenek olarak resen 100 lira daha verelim. Bir öğretmenin en düşük olanı 1624 lira alıyor. Ne karşılığı alıyor? Haftada 15 saat karşılığı alıyor. Peki, düz bir memur ne kadar çalışıyor? 40 saat. 40 saat için bu rakamın altında alanlar da var. Öğretmen ek ders verirse, bunun üstünde alıyor. Bir de tatili var. Yılda iki ay. Düz memurun tatili ise 20 gün. şimdi soruyorum; bu haksızlık değil mi? Bundan sonraki süreç hakem heyetine gidiyor. Nihai kararı verecek.”
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst