Öğretmenlerin Sorunları Mecliste Soruldu !

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir Milletvekili Ahmet Duran BULUT, Milli Eğitim Bakanı Nabi AVCI tarafından yazılı olarak cevaplanmak üzere TBMM Başkanlığına soru önergeleri sunmuştur.

Bu soru önergelerinde, ders kitaplarının hazırlanması konusunda bugüne kadar yaşanan skandalların tekrarlanmaması için Bakanlık tarafından ne gibi tedbirler alındığı, 350 bini aşkın atanamayan öğretmenimizin atamalarının ne zaman yapılacağı,şubat ayında 40 bin öğretmen atamasının olup olmayacağı, bu konuda her kafadan bir sesçıkmasının ve öğretmenlerimizin umutlarının ellerinden alınmasının doğru olup olmadığı, ücretli öğretmen istihdamı ile ilgili sorular,


Milli Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 6. Maddesinin 3. Bendinde “ıki grup başkanlığının işleriniyürüten şube müdürü kadrolarına..” ibaresinin, şube müdürleri hep aynı görevi yürütüyormuş gibi düşünülerek konulması nedeniyle uygulamada yaşanacak sıkıntıların önlenmesi için ne gibi çalışmalar yürütüldüğü,aynıhataların tekrar yaşanmaması için Bakanlıkta görev yapan personelin eğitim camiasını iyi bilen kişilerden seçilmesi konusunda çalışmaların olup olmadığı, şube müdürü olarak görevlendirilen adayların %98'inin EğitimBir-Sen üyesi olmaları sebebiyle, Bakanlığın adalet, eşitlik ve tarafsızlık ilkelerini hangi sebeple uygulamadığı,


81 ilde ve ilçelerinde yapılan şube müdürü görevlendirmelerinin sadece sendika üyeliklerine bakılarak yapılıp yapılmadığı, yapılan görevlendirmelerde şube müdürü olarak çalışanların görev yerleri ile hangi sendikaya üyeoldukları ile ilgili bilgilerin neler olduğu,pansiyonlu okullarda öğrenim gören öğrencilerimizin yeterli ve dengeli beslenebilmeleri için öğrenci başına düşen bir günlük 5,60 TL.'lık yiyecek bedelinin günümüz şartlarına uygunolarak artırılması hususunda bir değişiklik yapılıp yapılmayacağı,keyfi uygulamaya sebebiyet verecek olan Norm Kadro Yönetmeliğinin 6. Maddesinin değiştirilmesi hususunda çalışma yapılıp yapılmayacağına dairsorular yöneltilmiştir.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst