Ömer Dinçer Bu Sorulara Ne Cevap Verecek ?

Ebru

New Member


TBMM'de 19/10/2012 tarihinde işleme konulan eğitim konulu soru önergeleri

BURSA MV TURHAN TAYAN'IN MıLLı EğTıM BAKANINDAN YAZILI SORUSU
Keleş'in Harmandemircî Köyü'ndeki Abdullah Akça ilkokulu'ndaki ilkokul öğrencileri, servis taşımacılığının devreye girmemesi nedeniyle yaklaşık 10 ayrı köyden öğrenciler traktörlerle okullara taşınıyor. Traktörü olmayan köylülerse eşeklerle çocuklarını okula götürmek zorunda kalıyor.
19.10.2012 17:41:02


BALIKESıR MV NAMIK HAVUTÇA'NIN MıLLı EğıTıM BAKANINDAN YAZILI SORUSU
31 Ağustos 2012 tarihinde "Seçmeli Dersler" konulu genelge yayınladınız. Bu genelgeye göre "en az 10 öğrencinin aynı dersi seçmesi durumda grup oluşturulacaktır" denildiği halde bazı okul idarecilerinin seçmeli derslerin tespitinde velilere telkinde bulunduğu, dilekçelerini kabul etmediği, ders seçiminde öğrencinin isteğinin ön planda tutulmadığı ve hatta seçilen derslere de öğretmen verilmediği konusunda velilerden çok sayıda şikayet gelmektedir.
19.10.2012 17:38:52

ıSTANBUL MV KADıR GÖKMEN ÖğÜT'ÜN BAşBAKAN'DAN YAZILI SORUSU
Bilindiği üzere 30 Mayıs 2008 tarihinde ülkemiz ile Almanya Federal Cumhuriyeti arasında imzalanan anlaşma gereği ıstanbul ılinde bir Türk-Alman Üniversitesi kurulması hususu karara bağlanmıştır. Daha sonra çeşitli basın organlarında da yer aldığı üzere söz konusu üniversitenin kurulması amacıyla ıstanbul ıli Beykoz ılçesi 353 Ada 1 Parselin bir kısmının tahsis edilmek istendiği, bu amaçla orman vasıflı bu alanın Beykoz Kanlıca Orman ışletme Müdürlüğü tarafından okul yapılması koşuluyla 23.01.2009 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığına verildiği anlaşılmaktadır.
19.10.2012 17:36:51

BıTLıS MV. HÜSAMETTıN ZENDERLıOğLU'NUN MıLLı EğıTıM BAKANI'NA YAZILI SORUSU
Bitlis merkeze bağlı Ağaç köprü (Hormız) köyü şehir merkezine 15 km uzaklıktadır. Köyde yaşayan vatandaşlar okulun yetersiz oluşundan dolayı şehir merkezinde ev tutmakta ve çocuklarını şehir merkezlerinde okula göndermek zorunda kalmaktadırlar. Buda köyde yaşayan insanlar için maddi zorluklar yaşatmakta, aynı zamanda köydeki işlerinden alıkoymaktadır.
19.10.2012 17:36:02

ıSTANBUL MV UMUT ORAN'IN MıLLı EğıTıM BAKANINDAN YAZILI SORUSU
Milli Eğitim Bakanlığı'ndan dün yapılan yazılı açıklamada, Van'da 23 Ekim 2011 ve 9 Kasım 2011 tarihlerinde yaşanan deprem nedeniyle 66 okulun zarar gördüğü anımsatılarak, Erciş'teki Atatürk ılköğretim Okulunun yeniden inşası sonrasında adının değiştirilerek, okula Tenzile Ana ilköğretim ve Ortaokulu isminin verildiğini kabul ettiniz. Açıklamanızda 32 derslikli başka bir okula ATATÜRK adının verildiği ifade edildi.
19.10.2012 17:35:29

MERSıN MV. ALı ÖZ'ÜN MıLLı EğıTıM BAKANI'NA YAZILI SORUSU
Okul çağı çocuklarda görme bozuklukları ve renk körlüğü taraması yapmak önemli bir husustur. Çoğu zaman öğrenci ve velisi tarafından görme bozuklukları fark edilememektedir. Öğrencinin ciddi şikâyetleri ve başarısındaki düşüşle fark edilebilmektedir. Kalıtsal bir hastalık olan renk körlüğü de herhangi bir tarama testi yapılmadan, ileri yaşlara kadar tanınmamaktadır.
19.10.2012 15:30:11

ıZMıR MV HÜLYA GÜVEN'ıN MıLLı EğıTıM BAKANINDAN YAZILI SORUSU
Basından öğrendiğimize göre engelli öğrencilerin özelikle okulların fiziki koşulları ve okullara erişebilirlikleri nedeniyle "eğitim alma haklarında" "engel'ler oluştuğu görülmektedir. Okulların fiziksel koşullarında düzenlemeler olmadığı, birçok ailenin engelli çocuklarının servis bedelini de ödemekte güçlük çektikleri için okula gönderemedikleri görülmektedir. Hâlbuki "özel eğitim" gerektiren öğrencilerin okullara erişiminin sağlanarak devamlarını teşvik etmek amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Özürlüler ıdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanan "Özel Eğitime ıhtiyaç Duyan Öğrencilerin Okullara Erişiminin Sağlanması ıçin Ücretsiz Taşınması Projesi" 2011-2012 öğretim yılı için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü tarafından da desteklenmiştir.
19.10.2012 11:13:21

MUş DEMıR ÇELıK'ıN MıLLı ıEğıTıM BAKANINDAN YAZILI SORUSU
Yeni eğitim öğretim sürecinin başladığı bu dönem, uygulamaya konulan 4+4+4 kanunu ile birlikte birçok alt yapı sorunu ile karşı karşıya kalınmıştır. Alt yapıdaki yetersizlikler sonucunda birçok bölgede eğitim öğretim geç başlamış ve yurttaşlarımız mağdur olmuştur. Muş ilimizin Malazgirt ilçesinde bulunan 1071 Yatılı Bölge Okulu halen tam anlamıyla hizmete başlayamamıştır.
18.10.2012 17:01:41

MARDıN MV ERDAL DORA'NIN MıLLı EğıTıM BAKANINDAN YAZILI SORUSU
Orta Öğretim 10. sınıf öğrencileri için hazırlanan ve Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu'nun 04-05-2009 gün ve 67 sayılı kararı ile ders kitabı olarak okutulmaya karar verilen "Ortaöğretim Tarih" ders kitabı, insan haklarına aykırı bir tutumla içinde nefret söylemini barındırmaktadır. Süryanileri ve Ermenileri karalayan düşünceler içeren, tarihi gerçek ve olgularla örtüşmeyen bilgilerin olduğu kitapta, Süryaniler ve Ermeniler vatan haini olarak gösterilmektedir.
18.10.2012 16:59:39

BALIKESıR MV. HALUK AHMET GÜMÜş'ÜN MıLLı EğıTıM BAKANI'NA YAZILI SORUSU
Yerel basında çıkan haberlere göre Balıkesir ılimizin Dursunbey ılçesi'nde ciddi öğretmen açıkları bulunmaktadır. ılgili haberde şu ifadelere yer verilmektedir: "Köylerdeki 9 okulun 2 hafta eğitim yapamamasının ardından geçici çözümler ile ilçe merkezindeki okullarda bulunan müdür yardımcıları ve öğretmenlerin köylere gönderilmesi bu kez Dursunbey ılçe merkezindeki okullarda öğretmen açığına sebep oldu."

18.10.2012 11:07:47

Etiketler: Ömer Dinçer Tbmm, sorular, öğretmen, kpss, atama, 2012, gensoru, Eğitim Konulu Soru Önergeleri
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst