Pastalar ve kurabiyeler

b.a.f.

New Member
Tatlı denince aklımıza ilk olarak şüphesiz pastalar gelir.

Pastalar çeşitli malzemelerle, özel tatlar verilerek hazırlanmış, çeşitli pişirme yöntemleri ile pişirilmiş tatlılardır. Genellikle pasta sözcüğü kremalı olan yaş pastaları çağrıştırsa da pastalar tatlarına ve malzemelerine göre kuru pasta, yaş pasta ve kekler olmak üzere çeşitlere ayrılır. Tuzlu veya tatlı, kremasız aromalı küçük çöreklere kuru pasta denir ve bunlar bazen meyve parçacıkları ve reçellerle süslenebilir.

Yaş pastalar ise genellikle krema kaplı, yaş meyve ve çikolatalarla süslenerek yapılan içi ya pastalardır. Hamurlarını kabartmak için maya kullanılmaz, karbonat katılır. Kekler içi yaş pastaya nazaran kuru ve kabarık olan tatlı çöreklerdir. Ana malzemeleri un, yumurta, süt, tuz veya şeker olan pastalar çeşitli tariflerle ustalarca hazırlanıp krema ve çikolatalarla süslenip servise hazırlanırlar.Pastaneler pasta ustalarının pasta üretimlerini yaptıkları yerlerdir. Pastanelerde her şeyden önce temizlik ve hijyen çok önemlidir.

Pastane.tv çeşitli pastaların üretildiği pastanelerin tanıtımı, cafeler, çeşitli pasta ve kurabiye tariflerine kolayca ulaşabileceğiniz Türkiye’nin en iyi pastane bilgi sitesidir.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst