Peygamberimizin Hadis Ve Sünnetleri

Ebru

New Member
Dünyanın fani oluşunu gözden kaçırıp “esas” noktadan uzaklaşmaya başladığımız, değerlerimize saygıyı yitirdiğimiz şu günlerde sanırım biraz O’na yönelişi hatırlamak gerekmekte. (Hatırlamak elbette yeterli değildir, yaşamak aslolandır.)

Hak yolunda ilerlemek için referans olarak Kuran’ı Kerim ve Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)’in Hadis ve Sünnetleri birincil kaynaklar olmalıdır.

Bu başlığı açmaktaki esas amaç; Sünnet Ehli olmanın Sünnet’e Ehil olmaya yetmeyeceğini bir nebze olsun hatırlamak ve Peygamberimizin Hadisleri vasıtasıyla O’nu hatırlamaya vesile olmaktır.
Bu başlık altında hadisleri hatırlarsak eğer hayatımıza “doğru” yön vermede çok da sıkıntı çekmeyeceğiz demektir.
Bir kaynakta; Hadis: Peygamberimizin söylediği sözler değil, peygamberimizin söylediği rivayet edilen sözlerdir denilmektedir. Bu nedenle sahih hadislerin paylaşımı konusunda titiz davranılması gerektiğinin altını çizmek istiyorum.

Bir eğitim sitesinde bu başlığı görüp abes bulanlar olabilir.
Ancak anormal davranışların normalmiş gibi algılandığı günümüzde normal (ve esas olması gereken) davranışlar ve işleri hatırlatmak her şeyden önce “görev”dir.

Dünyevi hayatın meşgalesinden bizi bir nebze olsun uzak tutacak mübarek aylar ve kandiller öncesi böyle bir başlık açmak çok da abes olmasa gerek.
Paylaşımların gönül katında faydalı, Hak katında makbul olması duasıyla..


Peygamber Efendimizin sünnetlerinden birisi, misvak kullanmasıdır. Bilimsel araştırmalara göre 20 den fazla dişlere faydası var.
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst