Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Kimdir ?

Ebru

New Member


Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Kimdir ?

Amentü şerhi Yazarı Merhum Binbaşı Numan Kurtuluş'un torunu, şuurlu gençliğin yetişmesinde bir çok kuruluşta hayırlı çalışmalara imza atmış Merhum Tabip ısmail Niyazi Kurtulmuş'un oğlu olarak 1959’da Ünye’de doğan Numan Kurtulmuş, ıstanbul ımam Hatip Lisesi'ndeki eğitiminden sonra ıstanbul Üniversitesi ışletme Fakültesi’nden 1982 yılında mezun oldu.

1984 yılında, yine aynı Fakülte’de yüksek lisansını tamamladı. 1988-1989 öğretim yılında ABD’de Temple University School of Business & Management’da lisansüstü çalışmalarını sürdürdü. Kasım 1990 ile Haziran 1993 tarihleri arasında ABD’de Cornell University New York State School of Industrial & Labor Relations’nda Misafir Öğretim Üyesi olarak bulundu.

Yazarın, sosyal siyaset, işçi-yönetim ilişkileri, yönetim ve organizasyon, sendikalar ve sendikacılıkta yeni trendler ve insan kaynakları yönetimi konularında yayınlanmış makaleleri vardır. Ayrıca çeşitli uluslararası ve yerli kuruluşların sempozyum ve seminerlerinde tebliğler sundu.

“Stok Yönetiminin Data Base Yaklaşımıyla Entegre Edilmesi” ve “Model ınsan Tipi Açısından Endüstri ılişkilerindeki Değişim” konularında yüksek lisans ve doktora tezleri ile “Post-Endüstriyel Dönüşüm” ve “Japon Sisteminde ışçi-Yönetim ılişkileri” isimli doçentlik çalışmaları mevcuttur. 1992 yılında ıktisat Doktoru, 1994 yılında Çalışma Ekonomisi Anabilim dalında Doçentlik unvanını aldı. Sanayi Ötesi Dönüşüm adlı eseri yayınladı.

Bir ara ıstanbul Üniversitesi ıktisat Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak çalışmalarını sürdüren Kurtulmuş, Önder ımam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği yönetim kurulu üyeliği ve Fazilet Partisi ıstanbul ıl Başkanlığı görevini yaptı. FP'nin Anayasa Mahkemesi'nce 22 Haziran 2001'de kapatılmasından sonra kurulan Saadet Partisi'nin GıK'inde görev aldı.

Daha sonra Saadet Partisi ıstanbul ıl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüttü.

Saadet Partisinden ayrılarak 2010 yılında Halkın Sesi Partisi'ni kurdu. Ülkede en çok sevilen liderler arasında yer aldı. Bu durum Ak Parti'nin gözünden kaçmadı ve 2012 yılı temmuz ayında resmen Ak Parti'de siyaset yapmaya davet edildi.

22 Eylül 2012 tarihinden itibaren Ak Parti'ye resmen katılması bekleniyor.

Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş'la evli olan Numan Kurtulmuş üç çocuk sahibi.

Etiketler: Numan Kurtulmuş kimdir ?, Numan Kurtulmuş hayatı, Prof. Dr. Numan Kurtulmuş Kimdirbiyografisi, Numan Kurtulmuş Kimdir nereli, Numan Kurtulmuş Kimdir kaç yaında
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst