RedHack Gizli Yök Belgeleri - Türk heker Grubu Fena Yakaladı !

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


YÖK’ün internet sitesini hekleyen RedHack, ele geçirdiği birçok üniversite ile ilgili yolsuzluk kayıtlarını yayımladı.

Türk heker grubu RedHack, elektronik paylaşım sistemi “ebys.yok.gov.tr” adresini hekleyerek, 60 binin üzerinde dokümanı ele geçirdi.

Üniversitelerde yaşanan yolsuzluklarla ilgili “gizli” ve “çok gizli” ibareleri belgeleri ele geçiren RedHack bu belgeleri sosyal medya sitesi Twitter’da paylaştı.

“Belgeleri ayıklıyoruz. Üniversitelere baskı sürerse ‘sansürsüz’ açıklarız. Hak yiyen hek yer. Bizi bekleyin” paylaşımıyla belgeleri yayınlamaya başlayan RedHack “YÖK’ün ‘Binlerce dosyaya HALK ADINA el konmuştur” ifadelerini kullandı.

ışte RedHack’in kendi twitter sayfasında açıkladığı belgelerdeki yolsuzluk iddiaları:

MAL ALIM YOLSUZLUğU

Giresun Üniversitesi ile ilgili YÖK’e gönderilen soruşturma raporunda, bir cihaz için kurulumu yapılmadan 664 bin 34 TL ödendiği, Kalkınma Bakanlığı’nın 83 kalem makine teçhizat alımı için tahsis ettiği 2 milyon 832 bin TL’lik ödenekle sadece 9 kalem makine alındığı iddialarına yer verildi.

AOÇ YOLSUZLUğU

Gazi Üniversitesi ile ilgili 2008’de inceleme başlatan YÖK’e gönderilen belgede, Atatürk Orman Çiftliği ( AOÇ) arazisine iş merkezi ve konut yapılmak üzere çıkılan ihalenin “iktidara ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na yakın” olduğu ileri sürülen Kuzu ınşaat firmasında kaldığı ve ihalenin yüzde 42,6 ile sonuçlanmasına karşılık eski Rektör Prof.Dr.Kadri Yamaç’ın bizzat devreye girerek üniversitenin payını yüzde 40’a düşürdüğü iddiası bulunuyor.

535 BıNLıK VURGUN

Uludağ Üniversitesi’nin, öğrencilerin ödediği harçların 535 bin TL’lik kısmını doğrudan üniversite bütçesine aktarıp kayıt altına alması gerekirken, usulsüz olarak Uludağ Üniversitesi Güçlendirme Vakfı‘na aktardığı belirtiliyor. Rektörlüğün harçları bağış gibi göstererek aktarımı yaptığı, temizlik ihalesinde de 12 milyar 112 milyon 530 bin TL’lik yolsuzluk yaptığı iddia ediliyor.

6 PASSAT 1 BMW

ıstanbul Üniversitesi’nin Ziraat Bankası Beyazıt şubesi ile yaptığı protokol gereğince bankadan aldığı 1 milyon 537 bin TL’lik nakdi yardımın üniversite bütçesine aktarılmadığı, Rektör Prof. Dr. Yunus Söylet’in de promosyonlar karşılığı 431 bin 936 lira değerinde 6 Passat marka otomobille, 323 bin 501 liralık 1 BMW otomobil araç bağışını bütçe kalemine yazmadığı ifade ediliyor.

ıKı REKTÖRE SUÇ DUYURUSU

Hacettepe Üniversitesi’nin yeni Rektörü Prof. Dr. Murat Tuncer’in, bir önceki rektör Prof. Dr. Uğur Erdener ve ondan önceki rektör Prof. Dr. Tunçalp Özgen hakkında YÖK’e yolsuzluk yaptıkları iddiasıyla suç duyurusunda bulunduğu belirtiliyor.

SAHTE BELGEYLE AKADEMıSYEN

Kastamonu Üniversitesi’nde C.A. isimli birinin sahte diplomayla önce öğretim üyesi, daha sonra meslek yüksek okuluna Bilgisayar Teknolojileri Bölüm Başkanı yapıldığı belirtiliyor.

HARÇLAR AUDı A8'E

Fırat Üniversitesi ile ilgili yayımlanan belgelerde ise öğrenci harçlarının yatırıldığı Vakıf Bankası’nın verdiği promosyon gelirlerinin 480 bin TL’lik kısmının üniversitenin eski rektörü Prof. Dr. A. Feyzi Bingöl için alınan Audi A8 marka araca harcandığı ifade ediliyor.


Etiketler: Ankara, Bingöl, Giresun, ıstanbul, Kastamonu, Atatürk, Audi, BMW, Bütçe, Yolsuzluk, Yök, Ziraat Bankası, medya, protokol, YÖK, yolsuzluk, Türk, soruşturma, Man, Sosyal, ıstanbul Üniversitesi, RedHack heker grubu, RedHack yök belgeleri, RedHack internet sitesi belgeler, RedHack 2013
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst