Ruhlarla Söyleşi, Bedriye Korkankorkmaz

b.a.f.

New Member


Ruhlarla Söyleşi, Bedriye Korkankorkmaz

"Ruh'a Serenad: Sesindeki o ilahi güç, nicelerini sırrını bilmedikleri bir tapınağın önünde bekletir gibi bekletiyor. ınsanlar, en pırıltılı hayatları yaşasalar bile asla ulaşamayacakları bir zenginliği sende bulacaklarını bildikleri için sen kendini sakladığın halde sana ulaşabilmek uğruna kapılarını yumrukluyorlar. Senin sesin mucizeye inandırıyor insanları benim gibi. Unuttuğumuz ve bir daha geri gelmeyecek bir insanlık haline. Bu yüzden benim gibi düşünen insanlar için özelsin. Bir örnek insanların, bir örnek hayatları yaşadığı, her gün cesetlerimizin üzerine basarak ilerlediğimiz hayatta sen farklısın. Düşün ki milyarlarca insan tümüyle çürümüş yalanların peşinde tüketiyor hayatını. Ama bazen en sonunda anlarız ki, şöyle ya da böyle yaşadığımız hayattır mucize olan"

Günümüzün önemli kadın şair/ eleştirmen ve yazarlarından Bedriye Korkankorkmaz, edebiyat eleştirisi alanındaki ikinci kitabıyla okuyucularının karşısına çıkıyor. ilk yapıtı da Camgöz Yayınları’ndan çıkan kendine özgü yazılarıyla edebiyat eleştirisi, biyografi ve deneme türlerini harmanlayarak oluşturduğu, Kitaplarla Söyleşi ile okurdan olumlu not alan Bedriye Korkankorkmaz ikinci yapıtı Ruhlarla Söyleşi kitabında da aynı eğilimini sürdürüyor.

Andrey Platonov’dan Balzac’a, Pir Sultan’dan Kleist’ e Fuzuli’den Charlotte Bronte’e kadar Türkiye ve dünya edebiyatının önemli isimlerini yalnız eserleriyle değil, hayatlarıyla, yazmadıklarıyla, söylemedikleriyle, bilinçaltlarıyla okurunun karşısına seren Bedriye Korkankorkmaz’ın Yaşamak Çocuğum adlı bir de şiir kitabı bulunuyor.

Camgöz Kitap
Ruhlarla Söyleşi
Bedriye Korkankorkmaz

Türü
inceleme/ deneme/ biyografi
şubat 2014

ISBN
978-605-4521-20-3

Yayın Yönetmeni
Tuncay Takmaz

Tasarım ve Uygulama
Betül Başol

Editör
Aslı Güneş

Baskı
Ezgi Matbaacılık
Sanayi Tic. Ltd. şti.
Sanayi cad. Altay Sokak No:14/A
Yenibosna Çobançeşme B.Evler ıstanbul

Camgöz Kitap
Çekirdek Sanat - W. www.cekirdeksanat.com
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst