Saç Ekiminde 1. Ay, 3. Ay ve 6. Ay Önerileri

dean534

New Member
Saç ekimi yaptıranlar bilirler, saç ekimi sonrası elde edilecek başarı için uzman doktorların direktiflerinin takip edilmesi gerekir. Saç ekimi yapıldıktan sonra hastaların kurallara uymaması halinde alınan sonuçların efektifliği azalabilir. Bu yazımızda saç ekimi yaptıranlara 1. Ay, 3. Ay ve 6. Ay dönemlerine özgü öneriler aktaracağız.

Saç Ekimi Sonrası Birinci Ay

Saç ekimi operasyonundan 1 ay sonra ekilen saçlar dökülmeye başlar. Saçların dökülmesi endişe yaratmamalıdır. Yerilerine yeni ve sağlıklı saçlar gelecektir. Bu dönemde saçların sağlığını iyileştirmek için PRP uygulaması büyük bir farklılık yaratır. İlk bir aylık süreçte hastaların ağır sporlardan ve ağır işlerden kaçınması gerekir. Kan basıncını yükselten aktiviteler ekilen saç foliküllerinin zarar görmesine neden olabilir. Enfeksiyon riskinin devam ettiği ve yara iyileşme sürecinin henüz tamamlanmadığı ilk 30 günlük süreçte operasyon bölgesi kesinlikle sert cisimlerde kaşınmamalıdır.

Saç Ekimi Sonrası Üçüncü Ay

Saç ekimi yaptıranlar için en zor dönem ilk üç aydır diyebiliriz. Bu dönemde ekimi yapılan saçlar tamamen döküleceği için hastalar saçlarının çıkmaması endişesi yaşayabilirler. Bir de çevre baskısı hissederlerse sancılı 3 ay geçirebilirler. Az önce de ifade ettiğimiz gibi saç ekiminden sonra saç dökülmesi herkeste olan bir değişimdir ve endişeye gerek yoktur. Bu dönemde hastalar günlük hayatlarına tam anlamıyla geri dönebilirler, spor yapabilirler ama vitamin takviyelerini aksatmamaları gereklidir.

Saç Ekimi Sonrası Altıncı Ay

Saç ekimi sürecindeki zorlukların geride kalmaya başladığı bu dönemde hastalar yeni saçlarına kavuşmaya başlarlar. Artık kuluçka süresi tamamlanmış ve yeni saçlar kendilerini göstermeye başlamışlardır. Saç ekiminin ilk altı aylık periyodunda vitamin alımına devam edilebilir ve PRP gibi medikal uygulamalar ile saçların sağlığı iyileştirilebilir. Yine de dikkat edilmesi gereken bazı noktalar olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir. Saçlara sert taraklar sürülmemelidir ve ekim bölgesi darbelerden korunmalıdır. Aşırı sıcak ya da aşırı soğuk suyla duş yapılmamalı; saunaya ya da hamama girilmemelidir.

İlk altı ay tamamlandıktan sonra saç ekimi yaptıranlar için en keyifli dönem başlayacaktır. Saçlar önce tamamen çıkacak, akabinde ise güçlenmeye başlayacaktır.
 

indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları

Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst