Sağlık Bakanlığı 14.500 Sağlık Personeli Hangi Kadrolara Alınacak

Haberimizde Türkiye Cumhuriyet Sağlık Bakanlığı ve Bağlık Kuruluşlarına (Türkiye halk sağlığı kurumu, Türkiye ilaç ve tıbbi cihaz kurumu, Türkiye hudut ve sahiller sağlık genel müdürlüğü, Türkiye kamu hastaneleri kurumu) eylül ayında yapılacak ortaöğretim ve önlisans kpss sonuçlarının ardından hızlı şekilde sağlık hizmetleri sınıfı alım yapılacağını duyurmuştuk.


Bugün gün boyu sağlık bakanlığı, Türkiye kamu hastaneleri kurumu ve Türkiye halk sağlığı kurumunda araştırma yapan editörlerimiz net sayıları öğrendi. Editörlerimiz güncel olarak bakanlığın nabzını tutup sizlere en doğru haberi vermenin amacındadır.

ılk defa internet sitemizde yayınlanacak olan branş bazında sayılar şu şekilde:


Branşlara Göre Dağılım ( bağlı kuruluşların tamamı)

Hemşire: 4 bin 500
Ebe : 1950
Sağlık Memuru ( TST)1200
Sağlık Memuru ( ılk ve acil yardım)3000
Sağlık Memuru (Tıbbi sekreter)880
Sağlık Memuru ( Çevre Sağlığı)45
Sağlık Memuru ( Laboratuvar )71
Sağlık Memuru ( Röntgen)114
Sağlık Memuru (Anestezi)76
Sağlık Memuru (ORTOPEDı TEKNıSYENı)32
Sağlık Memuru (ODYOMETRı TEKNıSYENı)14
Sağlık Memuru (Dış TEKNıSYENı)63
Sağlık Teknikeri ( Ambulans ve Acil Bakım)1500
Sağlık Teknikeri (Laboratuvar)56
Sağlık Teknikeri (Tıbbi Sekreter)1100
Sağlık Teknikeri (Fizik Tedavi)22
ÇOCUK GELışıMCıSı 30
Dış TEKNıSYENı 90
DıYETıSYEN 50
PATOLOJıK ANATOMı TEKNıSYENı 6
SOSYAL ÇALIşMACI 23
FıZYOTERAPıST 110
Dış KLıNıK YARDIMCISI 14
PSıKOLOG 45
RADYOTERAPı TEKNıSYENı 16
ECZACI 300
Dış HEKıMı 250
DığER: 110


Etiketler: sağlık bakanlığı personel alımı, sağlık bakanlığı 14 bin 500 personel alımı, sağlık bakanlığı eylül ekim memur alımı, personel alımı ilanı, sağlık personeli alım ilanları, memurlar ,memurlar biz, memur, memurlar.biz, memurlar.net, memurlar net sağlık personeli ilanları, memurlar.net iş ilanları, resmi gazete, mebbis sağlık personeli meb
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst