SBS 2013 Kayıtları Ne Zaman ?

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Son SBS'de kayıtlar bayram sonrası başlıyor


2013 Seviye Belirleme Sınavı'nda 688 bin 208 kontenjandan 35 bin 517'si boş kaldı. şampiyonlar Galatasaray ve ıstanbul Lisesi'ni tercih etti.

2013 Seviye Belirleme Sınavı'nın (SBS) sonuçlarının açıklanmasının ardından kayıt tarihleri de belli oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, tercihlerinden birisini asil olarak kazanan öğrencilerin, 12-16 Ağustos 2013 tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar kayıtlarını yaptırabileceklerini duyuruldu. Asıl listeden kayıt hakkı kazanan öğrencilerin 12-16 Ağustos 2013 tarihleri arasında saat 17.00'ye kadar kayıt yaptırmamaları durumda bu haklarını kaybedecekleri duyuruldu. Yerleştirme sonuçlarına göre tercihlerinden birini asıl olarak kazanan öğrencilerin kayıt dönemi sona erdikten sonra, 16 Ağustos 2013 saat 19.00'dan itibaren boş kalan kontenjanlara yedek listeden yedeklik sırası dikkate alınarak kayıt hakkı kazanan öğrencilerin ilan edileceği vurgulandı. Her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, daha önce açıklanan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verileceği bildirildi. Bu arada, Fen liselerinde kontenjanın tamamı doldu. 1 milyon 127 bin 211 öğrencinin girdiği SBS sonuçlarına göre tercih yapan aday sayısı 904 bin 114 oldu. 624 bin 449 öğrenci, yaptığı tercihlerle herhangi bir ortaöğretim kurumuna asil listeden yerleşti. Bakanlığın açıkladığı verilere göre devlet okullarında toplam 14 bin 291, özel okullarda ise 21 bin 226 boş kontenjan bulunuyor. Öte yandan, ilk 10'a giren öğrencilerin tercih ettikleri okulları açıkladı. ılk 10'a giren 4 öğrenci ıstanbul Lisesi'ne kayıt olurken, 4 öğrenci de Galatasaray Lisesi'ne yerleşti.

Etiketler: SBS 2013 Kayıtları Ne Zaman ?, sbs kayıt 2013, sbs ne zaman kayıtlar, sbs kayıt tarihi, seviye belirleme sınavı kayıtları, 8. sınıf sbs kayıt tarihi
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst