Senin Gibi Öğretmenin.....

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi (NKÜ) Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğretim görevlisi Mukaddes Akdeniz'in öğrencilere derste Çanakkale şehitlerine hakarete varan sözleri başına iş açtı.

Mukaddes Akdeniz, öğrencilere derste Çanakkale şehitlerini kastederek, "Bu zırvalıklarla kendinizi kandırmayın. Bunlar saçma sapan olaylar. Esas savaş Kürt halkının özgürlük savaşıdır. Asıl olan bizim savaşımızdır" dediği iddiasıyla açılan soruşturma kapsamında YÖK Disiplin Kurulu tarafından görevinden ve memuriyetten atıldı.

NKÜ Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı'nda öğretim görevlisi olarak çalışan Mukaddes Akdeniz hakkında, 4 Nisan 2012 tarihinde derste Çanakkale şehitlerine hakaret ettiği gerekçesi ile 'devleti küçük düşürücü, milletin milli ve manevi değerlerini küçümseyen, belli etnik grupları ön plana çıkartmaya çalışan, genel anlamda siyasi görüşlerini öğrencilere empoze eder nitelikte söylemlerde bulunmaktan' soruşturma açıldı.

Öğrencilerin dilekçeyle şikayeti üzerine başlatılan soruşturmada Mukaddes Akdeniz, hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Üniversite tarafından tamamlanan soruşturma dosyası nihai karar için Yüksek Öğretim Kurulu'na (YÖK) gönderdi. Mukaddes Akdeniz'e, YÖK Disiplin Kurulu tarafından görevinden ve memuriyetten men cezası verildi.

kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz.