Serter: 40 Bin Öğretmenin Ataması,

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ıstanbul Milletvekili Fatma Nur Serter, 2012 KPSS sonuçlarına bakıldığı zaman ortaya çıkan tablonun manidar olduğunu belirtti. Serter, Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmayı düşündüğü 40 bin öğretmen atamasının şaibeler ortadan kalkıncaya kadar ertelenmesini istedi.

Fatma Nur Serter, yaptığı yazılı açıklamada, 11 Ağustos 2012 tarihinde KPSS sonuçlarının açıklanması sonrasında, bazı haber ajanslarının soruların çalındığını iddia ettiğini hatırlattı. Serter, “KPSS sorularının çalındığı iddia edilen illerin (Siirt, Kilis, Muş vb) gösterdiği başarı, bu iddiayı doğrular niteliktedir. 2012 KPSS’de başarılı olan illerin birçoğunun, 2012 YGS ve LYS’de son sıralarda oldukları görülmektedir. Aynı şekilde 2010–2011 ve 2012 YGS de ilk ona giren birçok ilin, 2012 KPSS’de ilk sıralarda olamadıkları görülmektedir.” diye konuştu.

Çok yakın bir tarihte de bu sonuçlara dayalı olarak 40 bin öğretmen ataması yapılacağını hatırlatan Serter, “ÖSYM bir sınavı daha yapamamanın aczi içerisindedir. ÖSYM binlerce gencimizin emeğinin çalınmasına neden olmuştur. ÖSYM başkanı Ali Demir’in bu koltukta daha ne kadar oturacağı merak konusudur.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen atamalarını, KPSS’deki şaibe ortadan kalkıncaya kadar ertelenmesi gerektiğini savunan Serter, AK Parti’yi emek hırsızlığına göz yummakla suçladı.

CHA
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst