Sınıf Öğretmenleri Atama Bekliyor

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Geçtiğimiz yıl yeni eğitim sistemi 4+4+4'ün gelişiyle birlikte yer değiştirme sıkıntısı yaşayan sınıf öğretmenleri çareyi başka alanlara geçmekte bulmuş belki on yıl sonra geçebilecekleri illere alan değişikliği vesilesiyle geçmişlerdi.

Toplamda sayıları yirmi iki bini bulan öğretmenlerin bir çoğu değişiklikten memnun kalmış yeni alanlarında daha da verimli olabilmek için hizmet içi eğitime başlamışlardı. Bu değişiklik sadece atanmış sınıf öğretmenlerinin yer değiştirme sorununu ortadan kaldırmakla kalmamış aynı zamanda atama bekleyen sınıf öğretmenlerini de umutlandırmıştı.

Geçtiğimiz Ağustos atamasında aldığı 87 puanla atanamayan bir sınıf öğretmeni bu yıl oluşan ihtiyaç sebebi ile kamu personeli seçme sınavına tekrardan hazırlanmış donanımını daha da arttırarak sınav başvurusunu yapmıştır. Bu sırada düşük hizmet puanları ile Batıya geçiş yapan sınıf öğretmenleri bu durumu fırsata dönüştürerek geçtikleri illerde esas branşlarına geri dönüş talebinde bulunmuşlardır.

Oluşturmaya çalıştıkları izlenim silah zoruyla alan değiştirdikleri yönünde olsa da kamuoyundan destek bulamamışlardı. Hal böyle olunca da geri dönüşçüler suçluyu dışarı da arayıp davalarını yürüten eğitim söz sen'in dilekçesine bile biz daha iyisini yazardık diyerek sitem etmişlerdir.

Atama bekleyen 30 bin sınıf öğretmeni de umurlarında bile olmamıştır. Geçtiğimiz yıl yapılan 40 bin atamada aldığımız 324 kişilik kontenjanın önümüzde ki ay yapılacak olan atamayla telafi edilmesini ümid ediyor haklılığımızı siz değerli kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.

Atama bekleyen sınıf öğretmenleri adına
 

indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | taban puanları | kişisel sağlık | replika saat

Türkiye iş ilanları
Üst