Sitenizin Seo Analizini Kendiniz Yapın (Seo Püf Noktaları)

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Merhabalar;
Bu yazımda sizlere kendi SEO Analizinizi yapmanın yollarını göstereceğim.SEO Analizi yaparken bazı kriterler vardır.O kriterleri sizler için hazırladım.Bizzat kendinizi kontrol edip SEO Analizi yapabilirsiniz.

Öncelikle

1-Sitenizin bir başlığı olmalı ve Max. 50 karakter uzunluğunda olmalıdır.

2-Açıklama metniniz olmalıdır. Max. 250,240 civarı olmalıdır.

3-Keywords;sitenizi anlatan mutlaka keywordsleriniz olmalıdır.Lakin,aşırı keywords kullanımı spam'a neden olabilir.Bu yüzden ortalama 5-6 kelime ve toplamda 200 karakter uzunluğunda olmalıdır.

4-Sitedeki resim sayısı çok önemlidir.Resimle kodlanmış css uzak bir sitenin boyutuda kabarık olabilir.Bu da geç açılmalara ve zor indexlenmelere neden olabilir.Sitenizde olabildiğince az resim kullanmanızı öneririm.

5-Başlık etiketleri çok önemlidir. "<h1>,<h2>..." abartmadan kullanmanızı öneriyorum.Arama motorlarının dikkatini çekecektir.

6-Linkleme çok önemlidir.Harici ve dahili olarak ikiye ayrılır.Dahili site içi kullanılan linklerdir.Eğer mantıklı linkleme yapamıyorsanız 10 adeti geçirmemelisiniz.Harici sitenizden dışa giden linklerdir.Aynı şekilde mantıklı linklemeyi bilmiyorsanız 10 adet hatta daha az linkleme yapmalısınız.

7-Resim indexi de çok önemlidir.Resim index'inde ALT etiketi önemli rol oynar.Eğer ALT etiketi olmayan resmeniz varsa hemen ALT etiketi eklemelisiniz.

8-Dosyalar;Siteniz de kullandığınız JS,css dosyları çok önemlidir.Fazla kullanılmamalıdır aksi takdirde site hızı düşebilir ki bunu önermiyoruz...Olabildiğince az css ve js dosyası kullanmaya gayret gösterin.Hatta js yerine jquery kullanırsanız dosya ağırlığı hafifleyecektir.

9-Site hızı çok önemlidir.Sitenizi biraz daha hızlandırmak isterseniz,Gzip yöntemini kullanabilirsiniz.

10-Robot.txt ve Sitmap sitenizin indexlenmesi için çok önemlidir.Mutlaka sitenizde robot.txt ve sitemap'ın bulunması gerekir.

11-Css html hataları siteniz için dikkat edilmesi gereken bir durumdur.

12-Günümüz standartlarına uyarak sitenizi kodlamasınız bu; "ıyi bir yere gelmek için çalışıyorum" demektir.Google tarafından da bu şekilde algılanır.

Yukarıdaki kriterleri göz önünde bulundurarak kendi analizinizi yapabilirsiniz.Yukarıda kriteler sitenize uymuyorsa biran önce düzeltmenizi öneririm.Önemli olan analiz yapmak değil,analizden faydalanıp düzeltme yapmaktır.

Sıkça Sorulan Sorular

Madde 6: Mantıklı linkleme nedir?
-Mantıklı linklemeninde kriterleri vardır.Mesela dışarıdan aldığınız linkler sitenizin konusuyla alakalı olmalıdır.Mesela bir seo forumunun bir yemek forumundan mesaj alması sadece hit yönünden destekçi olabilir.

Hepinize iyi forumlar.Alıntıdır..
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst