Skandal Filmi Kaldırmayan Youtube, Birçok ülke tarafından yasaklandı. Ya Türkiye'de ?

Arzu Rana

Active Member


Hz. Muhammed'e hakaret eden "Müslümanların Masumiyeti" adlı filmi tüm tepkilere rağmen yayından kaldırmayan Youtube'u bazı ülkeler kıskaca aldı. Afganistan, Bangladeş ve Pakistan Youtube'u yasaklarken, Rusya, Suudi Arabistan ve Kırgızistan yasakla tehdit etti.

Hz. Muhammed'e hakaret eden "Müslümanların Masumiyeti" adlı filmi protesto gösterileri devam ediyor. Bazı Müslüman ülkeler ve Rusya, tüm tepkilere rağmen filmi yayından kaldırmayan video paylaşım sitesi Youtube'u yasaklamakla tehdit etti.

Dünya genelindeki resmi çağrılara rağmen, Youtube'un sahibi internet arama motoru devi Google filmin yayından kaldırmayacağını açıkladı. Bunun üzerine Afganistan, Pakistan ve Bangladeş'de Youtube'a erişim yasağı getirildi.

Suudi Arabistan, Rusya ve Kırgızistan ise, Youtube'u yasaklamakla tehdit etti.

RUSYA'DAN UYARI

Rusya ıletişim Bakanı Nikolay Nikiforov sosyal paylaşım ağı Twitter üzerinde dün yaptığı açıklamada, Rusya'da 1 Kasım'da yürürlüğe girmesi planlanan yeni internet yasası kapsamında Youtube'a erişimin tüm ülke genelinde engellenebileceğini açıkladı. Nikiforov, yeni yasal düzenlemeye göre, Müslüman bir ailenin mahkemeye başvurması halinde, Youtube'un "Müslümanların Masumiyeti" adlı film nedeniyle yasaklanabileceğini belirtti.

KIRGIZıSTAN'DA SAVCILIK DEVREDE

Kırgızistan Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Nurjigit Kadırbekov da, Hz. Muhammed'e hakaret içeren filmi şiddetle kınadıklarını vurgulayarak, ifade özgürlüğünün sorumluluk dışına çıkmasının kabul edilemez olduğunu belirtti. Kırgızistan Başsavcılığı da yaptığı yazılı açıklamayla Youtube'a erişimin engellenmesini tavsiye etti.

SUUDıLERDEN UYARI

Suudi Arabistan ıletişim ve Bilgi Teknolojileri Komisyonu da, Arap dünyasında tepki çeken filmin en kısa zamanda yayından kalıdırılması için Youtube'a çağrıda bulundu. Komisyon aksi halde en kısa sürede Suudi Arabistan genelinde Youtube erişimin engelleneceği tehdidinde bulundu.

30 Kışı FıLM KURBANI

Film karşıtı protestolarda bugüne kadar ABD'nin Libya Büyükelçisi Christopher Stevens ve 3 ABD'li diplomat dahil olmak üzere 20 ülkede 30 kişi hayatını kaybetti.

TÜRKıYE HENÜZ AÇIKLAMA YAPMADI

Türk hükumet yetkilileri bu konuda henüz bir açıklama yapmadı. Laik bir ülke olarak kabul edilen Türkiye'nin Youtube ile ilgili herhangi bir yasak getirmeyeceği belirtiliyor.
Maliye Bakanı Youtube hakkında vergi verilmediği gerekçesiyle erişimi engellemiş ve uzun bir süre Youtube.com'a erişilememişti.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst