Sosyal Bilgiler Öğretmenleri 4000 Atama Bekliyor

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici
Ağustos'ta yapılacak olan atanmalarda Sosyal Bilgiler öğretmenleri de atama bekliyor.

"Sosyal Bilgiler öğretmenleri olarak tamamı resmi rakamlara dayanan bir yazıyla vaktinizi almak istiyoruz. Tüm ilköğretim branşlarında mezun sayısı aşağıdaki şekildedir :

dipnot: mezun rakamları 2011 ağustos ayı itibari iledir 2012 yılı hariç

Sosyal Bilgiler : 18080

ıngilizce : 17659

Matematik : 15169

Fen ve Teknoloji : 13624

Türkçe : 13569

şimdi gelelim ağustos,Van ve şubat atamaları sonucunda tüm ilköğretim branşlarında alınan toplam kontenjanlara :

ıngilizce : 2723

fen ve teknoloji : 1095

Matematik : 1041

Türkçe : 1009

Sosyal bilgiler : 691
Görüldüğü gibi mezun sayısı bakımından en üstte yer alan,ilköğretimde temel ders olan ve SBS sınavında 20 soru çıkan Sosyal Bilgilere verilen kontenjan sayısı 3 atama sonucunda 691 dir,yani 700 bile değildir.Ve son atamadan sonra ilk defa yapılan bu kadar az atama sonucu taban puan yıllardır ilk kez 82.314 gibi çok yüksek bir puanda kaldı.

Biz Sosyal Bilgiler öğretmenleri olarak sadece diğer ilköğretim branşlarının yanında hak ettiğimiz kadro sayısını almak istiyoruz.Ayrıca 18 bin mezunu olan branşımız, 2012 sınavında yeni mezunlarla yaklaşık olarak 20 bini geçecektir.Peki bu 20 bin mezun yapılan 200 ve 300 lük atama sayılarıyla mı eritilecektir.MEB yetkililerinden bu konuyla ilgili bir çalışma başlatılmasını istiyoruz.

Geçtiğimiz günlerde Sayın DıNÇER eğitim fakültelerinde kısıtlanacak bölümleri saydı ama içlerinde en fazla mezunu olan Sosyal Bilgiler öğretmenliği yoktu.En başta kapatılması gereken sosyal bilgiler branşı hala öğrenci almaya ve mezun vermeye devam edecektir.20 binlik bu sayı böylece çığ gibi büyüyecektir.Bu kadar önemli ve gerekli bir dersin hak ettiği kadro sayısını ağustos ayında yapılacak olan 40 000 atamada 4000 olarak görmek ümidiyle .

Saygılar"


ATANMAK ıSTEYEN SOSYAL BıLGıLER ÖğRETMENLERı
 
kampanyalar | replika saat | replika saat | ajans pr | ixfy.net | sözlük | sektörel haberler | Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Üst