Sunday Telegraph, Reyhanlı saldırısını böyle verdi

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


ıngiltere`de yayımlanan Sunday Telegraph gazetesi, Reyhanlı`da 45 kişinin öldüğü patlamalarla ilgili haberinde "Suriye`deki iç savaş Türkiye`ye sıçradı" dedi. 12.05.2013 10:27

"Suriye, Türkiye'yi bombaladı' başlıklı haberde, bunun Suriye'deki ayaklanmanın başlamasından bu yana Türkiye topraklarında meydana en kanlı olay olduğu belirtildi ve Türk yetkililerin saldırıdan Esad yönetimini sorumlu tuttuğunu aktardı.

Haberde Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Suriye istihbaratını olağan şüpheli saydıkları açıklamasına yer verildi.

Observer gazetesi de Türk hükümetinin saldırıdan sonra Esad yönetimini uyardığını belirtti. Gazete, saldırının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD ziyaretinin hemen öncesine rastladığını belirtti.

Gazete, görüşmelerde ana gündem maddesinin Suriye olacağını kaydetti. (BBC TÜRKÇE)

DÜNYA REYHANLI'DAKı PATLAMALARI KONUşUYOR

Hatay'ın Reyhanlı ılçesi'nde yaşanan patlamalar dünya basınında geniş yer aldı.

Hatay'ın Reyhanlı ılçesi'nde Reyhanlı Belediye binasının ve PTT binasının önünde 2 bombalı araç patladı. Patlama sonrası açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, ölü sayısının 42'ye yükseldiğini söyledi.

DÜNYA BASINI SON DAKıKA OLARAK GıRDı

Reuters haber ajansı Suriye'de yaşanan iç savaşın komşu Türkiye'ye çekilmesi üzerine çekince ve korkuların arttığını belirtti. Reuters, Reyhanlı'da yaşanan olaylar için NATO üyesi Türkiye bu zamana kadar Esed rejimini sert eleştirenlerden biri olmuştu. Yaklaşık 3 yıldır da Suriyeli mültecilere ve Esed karşıtlarına yardımda bulunuyor şeklinde yorumda bulundu.

Başbakan'ın açıklamalarına yer veren CNN ise Erdoğan'ın Bu süreç hassas bir süreç sözlerine yer verdi. CNN'e açıklama yapan bir gördü tanığı ise Vücut parçaları gördüm. Binalar ve duvarları yıkılmıştı. Camlar, arabalar paramparçaydı. ınsanlar yardım istiyordu ve çok sayıda yaralı vardı dedi.

Davutoğlu'nun açıklamalarına yer veren BBC de tansiyonun tırmanmasına dikkat çekti ve Davutoğlu'nun Berlin ziyareti sırasında söylediği Bütün güvenlik güçlerimiz ile gerekli araştırmayı yapıyoruz. Hiç kimse Türkiye'nin gücünü test etmeye kalkmamalıdır sözlerine yer verdi.

Telegraph'ın internet sitesi de Reyhanlı'daki görüntülere yer vererek, Türkiye'nin Hatay ilinde bomba yüklü araçlar patladı, 40 kişi hayatını kaybetti yazdı.

Al Arabiya patlamayı, Türkiye sınırını salladı başlığıyla verdi.

Reuters, FoxNews, ABCNews ve Al Jazeera de Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde yaşanan patlamayı son dakika haberleri ile okuyucularına aktardı.


Kaynak: http://dunya.milliyet.com.tr/sunday-telegraph-reyhanli/dunya/detay/1707367/default.htmEtiketler: ABD , Türkiye , ıngiltere , NATO , Recep Tayyip Erdoğan , BBC , Suriye , Berlin , Bülent Arınç , CNN , Beşir Atalay , iç savaş , Hatay , Reuters , PTT , internet , insanlar , Türkiye'yi , Türkiye'nin , Türkiye'ye , Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay , Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç , Suriye'de , Gerekli , Al Arabiya , Suriye'deki , ınternet sitesi
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst