Suriye'deki Katliamı Kim Yaptı !

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Suriye ordusu kimyasal silah kullanıyor mu? Bu iddialar ilk olarak ne zaman gündeme getirildi? Birleşmiş Milletler bu konuda hangi açıklamalarda bulundu? En son dün kimyasal silah kullanıldığı iddiaları gerçeği yansıtıyor mu?

Hepsi ve daha fazlası Suriye özel haberimizde.

Suriye ordusunun muhaliflere yönelik ilk kimyasal silah kullandığı iddiası ıngiliz The Times gazetesinden geldi. Gazetede yayınlanan haberde, ıngiltere'nin yürüttüğü gizli bir operasyonla ülke dışına kaçırılan ve şam yakınlarından alınan toprak numunelerinde "bir çeşit kimyasal silah tespit edildiği" yazıldı ve bu iddia ıngiltere Savunma Bakanlığı'na dayandırıldı.
Fakat çok geçmeden gazete yeni bir haber yayınladı ve haberinde, bilim insanları ve araştırmacılar, "kimyasal silah" olduğu düşünülen maddelerin Beşar Esad birlikleri mi yoksa muhalifler tarafından mı kullanıldığına dair net bir bilgileri olmadığı söylendi.

Suriye ordusunun kimyasal silah kullandığına yönelik tüm bu iddialar gündemi meşgul ederken, BM yetkilisi Carla del Ponte, "Suriye'deki şiddet olayları kurbanlarının ifadeleri, muhaliflerin sarin gazı kullandığını gösteriyor" açıklamasında bulundu. Bir ısviçre televizyonuna konuşan Bm Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu Başkanı Carla del Ponte, muhaliflerin sarin gazı kullandığına dair güçlü, somut şüpheler bulunduğunu, ancak bu konuda henüz kesin kanıtlara ulaşamadıklarını söyledi.

Dünya kamuoyu kullanılan sarin gazından bahsediyor fakat bu gazın kim tarafından kullanıldığına yönelik somut bir açıklama yapamıyordu. Çok geçmeden Adana'dan gelen haber belki de herkesin aradığı cevabı verdi. El Kaide ve bağlantılı El Nusra cephesi üyesi olduğu iddia edilen 12 kişi Adana'da gözaltına alınıyor, zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda 2 kilo sarin gazına el konuluyordu.

Adana'da gerçekleşen bu operasyon Carla del Ponte,'u haklı çıkarırken, batı medyası ısrarla bu gerçeğe gözlerini kapamaya devam etti. Suriye ordusuna yöneltilen en son iddia ise dün gerçekleşti. Muhaliflerden gelen iddiaya göre Suriye ordusu şam kırsalında kimyasal silah kullandı, binlerce insanın ölümüne neden oldu. iddialara yönelik ilk yalanlamayı suriye ordusu yaparken, konuyla ilişkin ıran ve Rusya Dışişlerinden de açıklamalar geldi. Batı medyasının Suriye üzerinde yine dezenformasyona dayalı, linç girişiminde bulunduğu iddia edildi.

ıddaların ortaya atılmasının üzerinden daha 24 saat bile geçmeden katliam görüntülerine ilişkin ilginç detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Tüm medya kuruluşları katliamın 21 Ağustos'ta olduğunu duyururken, kullanılan görüntülerin, video paylaşım sitesi Youtube'a 20 Ağustos'ta yüklendiği belirleniyor, bu ilginç ayrıntı yine komplo savını güçlendiriyordu.

Bölgeye yönelik tüm bu ayrıntılar ışığında, bir gerçek gün yüzüne çıktı. Adana'da muhaliflere yönelik yapılan baskında bulunan sarin gazı, BM Uluslararası Bağımsız Suriye Araştırma Komisyonu Başkanı Carla del Ponte'un açıklamaları, aslında her şeyi özetliyordu. Tüm deliller sarin gazını muhaliflerin kullandığını gösterirken, Suriye ordusunun sarin gazı kullandığına dair tek bir delil bulunamıyordu.


Kaynak:

Anahtar Kelimeler
Bu,Senaryoyu,Sizler,ıçin,Araştırdık,,Suriye,ordusu,BM,Uluslararası,Bağımsız,Suriye,Araştırma,Komisyonu,,sarin,gaz,muhalif,,Carla,del,Ponte,delil,on4,haber,
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst