SYDV Saçmalıkları (Personel Alımındaki Tutarsızlıklar)

Yeliz

New Member

şu sıralar yoğun olarak, Sosyal Yardılaşma ve Dayanışma Vakıflarının personel alım ilanlarını yayınlamaktayız. Ancak daha önce de belirtmiş olduğumuz yanlış puan kullanımında herhangi bir düzeltme yapılmadığı gibi, ilanlarda hem ikametgah, hem yabancı dil bilme hem bölüm mezuniyeti şartlarında tam bir keyfe kederlik bulunmaktadır. Merkezden bunların hiç düşünülmemiş olması, kamu yönetimimizin içinde bulunduğu hali göstermektedir.


Aşağıda, SYDV'lere personel alımına ilişkin olarak bize ulaşan bazı iletilerden seçtiklerimiz bulunmaktadır.

Bu sorunların dikkate alınmasını umuyoruz.

* Giresun ili güce beldesi sydv alımlarında istenen özel şartlarda başvuracak kişinin Güce nufusuna kayıtlı olmasını istemektedirler. Hadi ikametgahı anladıkta nüfus nerden çıktı. Burada ayrımcılık söz konusu. ınsanları doğum kütüklerine göre işe yerleştirme yapmak ayrımcılık değilde nedir? Düşünebiliyormusunuz böyle bir uygulamanın ülkeyi nerelere götürebileceğini. Ben Giresun kütüklüyüm ama güce kütüğüne kayıtlı olamadığım için beni mülakatta eliyorlar

* Bir çok ilçe kendi ilçesindeki kişilerin başvurmasını istemekte farklı illerden başvuru kabul etmemekte iken bazı ilçelerde heryerden başvuru kabul etmektedir. Bu durumda da adaletsiz bir dağılım ortaya çıkmakta. Ben kendi ilimde dahi başvuramadığım ilçeler varken benim oturduğum ilçeye birçok ilçe dışı başvurular oldu ve yerleşemedim.

* Bazı ilçeler bakanlığın sosyal yardım inceleme görevlisi görev tanımının da dışında fakültelerden mezunları istihdam etmekte... Hele bir de içler acısı bir durum vardır ki, Eğitim ve Teknik Eğitim Fakültesi mezunlarına sanki bir cephe almış gibi... O kadar ilanın içinde %1-2 yi zor bulan bir oranda eğitim fakültesi mezunu alınmakta, birde bazı ilçeler büyük puntolarla Eğitim fakültesi mezunu başvurmasın diye de yazmış.... Bu insafsızlık değilde nedir?

* Bazı ilanlarda da KPDS, ingilizce bilme gibi sanki ingiliz vatandaşlarına yardım durumunu inceleyeceklermiş gibi isteklerde bulunmaktadır. Yapılacak iş bellidir. ıngilizceyi nerede kullanacağımızı insan bir düşünür.

* Bazı ilanlarda ise bir tek adayın adının yazılmasının eksik kaldığı durumlar göze çarpmaktadır.

* Özellikle yapılacak işin niteliği düşünüldüğünde bireyi tanıma teknikleri, iletişim becerileri vb. durumlar da gözönüne alınarak bölümler arasından seçme yapılırken biraz daha kamu yararı düşünülmelidir. Bir çok ilan kurumda söz sahibi kişinin mezun olduğu alan esas alınarak yayımlanıyor görünmektedir.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst