Tayyip Erdoğan ve Fethullah Gülen'den Büyükelçi ıçin Taziye

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Amerika Birleşik Devletleri'nde ıslamiyet ve Hz Muhammed’le alay eden film’e karşı Bingazi'deki ABD Libya Konsolosluğu'na yapılan saldırıda Büyükelçi Christopher Stevens ve 3 konsolosluk çalışanının hayatını kaybettiği olayla ilgili, Tayyip Erdoğan ve Fethullah Gülen yapılan eylemleri kınayan ve Amerika’ya taziyede bulunan açıklamalar yaptılar.

Fetulah Gülen, ABD Büyükelçisi için ABD'deki gazetelere de çarşaf çarşaf taziye ilanı verdi. Hatta müslümanların verdiği tepki için "Terörist faaliyet" denmesi dikkatlerden kaçmadı. ABD'li Büyükelçi için bunu yapan Gülen, Peygamberimize ve Müsluman tebaya için hakaret içeren film içinse sesini çıkarmadı.

Irak’ta, Afganistan’da ve Amerika’nın milyonlarca insanı katlettiği ıslam coğrafyasında onca Müslüman öldürülürken kınama mesajında bulunmayan Tayyip Erdoğan ve Fethullah Gülen Amerikalılara saldırılar olunca hemen mesaj yayınladılar.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Libya’da ABD elçisinin öldürülmesinin kaygı verici olduğunu belirterek, “ınanıyorum ki bu hadise Libya’daki demokratik dönüşüme yönelik atılan adımları engellemeyecektir” dedi.

ABD’ye de çağrı yapan Erdoğan, ‘terörün dini, milleti, ülkesi yoktur ve teröre karşı ortak bir mücadele şarttır’ diye konuştu. Ukrayna Devlet Başkanı Viktor Yanukoviç’le basın toplantısında taziye mesajını ABD Başkanı Barack Obama’ya gönderdiğini belirten Erdoğan, “Her şeyden önce acılarını paylaşıyoruz. Türkiye bugüne kadar dünyada büyükelçilerini, diplomatlarını ne yazık ki teröre kurban vermiş bir ülke. Diplomatları hedef alan saldırıları en sert şekilde nefretle kınıyorum” dedi.

AMERıKAN ASKERLERı ıÇıN KAHRAMAN DEMışTı

Tayyip Erdoğan daha önce de Irak'ı işgal eden Amerikan askerleri için
“Kahraman Amerikan askerlerinin anavatana en az kayıpla dönmesini umuyor ve dua ediyoruz..." demişti.

Fethullah Gülen ise Amerikan gazetelerine verdiği ilanla saldırıları kınadığını bildirdi:
"Amerika Birleşik Devletleri'nin Bingazi'deki Libya Konsolosluğu'na yapılan saldırıda Büyükelçi Christopher Stevens ve 3 konsolosluk çalışanının hayatını kaybettiğini teessüfle öğrenmiş bulunuyorum. Görevi itibarıyla ABD'yi Libya'da temsil eden ve aynı zamanda bu ülkede misafir hükmünde olan büyükelçiyi hedef alan bu saldırıyı en şiddetli şekilde kınıyorum. Olayda hayatını kaybedenlerin yakınlarına, Amerikan halkına, hâssaten ABD Dışişleri Bakanı Sayın Hillary Clinton'a başsağlığı diliyorum. Yaralılara acil şifalar temenni ediyor ve acılarını yürekten paylaşıyorum.”

SOSYAL MEDYADA GÜLEN’E TEPKı

Söz konusu ilan ve terör ifadeleri ile ilgili Sosyal Medyadaki ıslami gruplardan Gülen'e tepki geldi.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst