TBMM'de Bayrak Krizi..

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici

ızmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray TBMM Başkanı’na verdiği soru önergesinde başta web sitesi olmak üzere "TBMM'nin tüm belgelerinde ve meclis ambleminde Türk bayrağı varken, dikkatli bakıldığında, TBMM Binasının muhalefet kulisi girişinde bulunan amblemde Türk bayrağı olmamasının gerekçesi nedir" diye sordu.

ızmir Milletvekili Dr. Aytun Çıray; "Bir süredir devlet dairelerinden ve tüm belgelerden T.C. ibaresi çıkarılmakta, Başbakan ve bakanlar artık Türk Milleti sözcüğünü kullanmamaktadırlar. Nitekim Sayın Beşir Atalay, TBMM'de yaptığı son konuşmasında sürekli "millet"en söz etmiş, ısrarla 'Hangi milletten söz ediyorsunuz, adını söyler misiniz?' diye sormama karşın sessiz kalmayı tercih etmiştir" dedi.

PKK ıSTEMıYOR DıYE Mı?

Çıray ayrıca soru önergesinde şunları sordu: "Yeni yapılacak Anayasayı AKP'nin Oslo'da pazarlık ettiği artık açıkça ortaya çıkmıştır. PKK, yeni Anayasa’da "Türk milleti, Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti" gibi tanımlamaları istememektedir. Ayrıca yine PKK'nın 'incitilmemesi' adına AKP iktidarı tarafından PKK gösterilerine ve o gösterilerde, Türk bayrağı yerine PKK paçavrası asılmasına göz yumulmaktadır. Hukuki tanımlama ile iktidar mevcut Anayasa'ya aykırı olarak orada PKK'ya egemenlik devrinde bulunulmaktadır."

Çıray verdiği önergesinde Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e "Türk bayrağını kaldırmak PKK ile Anayasa yapma sürecinin gereği mi?" diye sordu.
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst