Tek Suçu Öğrenci Okutmak !!

Yeliz

New Member

Tatil için gittiği Fethiye'de köy çocuklarına ders veren Ceren Candemir hakkında milli eğitim müdürlüğü suç duyurusunda bulundu. Duruma şaşıran gönüllü öğretmen çocuklara ders vermekte ısrarlı.

Eğitim fakültesi mezunu Ceren Candemir tatil için gittiği Fethiye'deki sanat kampında tatilini bırakıp öğretmenlik yapmıştı. Köyde öğrenci sayısının yetersiz olması nedeniyle okulun kapatıldığını öğrenen Ceren öğretmen köy çocuklarına ücretsiz ders vermeye başladı. Ancak iyi niyeti başına dert oldu.

Milli eğitim müdürlüğü, hem onun, hem de köy muhtarı Mustafa Karagöz ile dersin yapıldığı yerin sahibi Metin Ekiz hakkında suç duyurusunda bulundu.

Milli eğitime göre Ceren öğretmenin yaptığı yasal değil. Çünkü anayasaya göre eğitim ve öğretim devletin gözetim ve denetimi altında yapılması esas. Bu maddeden yola çıkan yetkililer Ceren Candemir'in suç işlediğine kanaat getirdi.
Kararı şaşkınlıkla karşılayan Ceren öğretmen ne yapacağına henüz karar veremedi ancak söz verdiği çocuklara eğitim vermeyi sürdürmek istiyor.

Hukukçular ise "suç duyurusu doğru ama amacına uygun değil" diyor.Ceren Öğretmenin Videosu
 

indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat

Türkiye'nin en güncel kişisel sağlık sitesi WMAL.NET ile hastalıklara çözüm bulabilirsiniz. Kür tarifleri, güzellik ve bakım alanlarında profesyonel makalelerimizi inceleyebilir, saç dökülmesi, saç ekimi ve diğer operasyonlarla ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst