THY "Asker Pilot" istemedi, "Yunanlı Olur" dedi

KaRNeC

Yönetim Ekibi
Yönetici


Türk Sivil Havacılık sektörü, Büyük Türk Nuri Demirağ'ın engellenmesinin ardından pilot yetiştirmekte sıkıntı çekince devreye TSK girmişti. Hava Kuvvetleri'nden emekli olan yetişmiş pilotlar milli hava yolu şirketimiz Türk Hava Yolları'nda çok rahat iş buluyorlardı. "Askeri vesateyi sonlandırıyoruz" bahanesi altında tasfiye edilen askerler arasına son olarak THY'deki asker kökenli pilotlar da katıldı.

Hatırlayın... Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, göreve geldiği zaman airporthaber.com'a yaptığı açıklamada, "Asker pilot" döneminin bittiğini belirterek, "Asker kökenli havayolu pilotlarının da yakın zamanda THY uçaklarında görevlendirilmeyeceğini" açıklamıştı. Topçu, “2013 yılından itibaren Türk Hava Yolları olarak özel sektörden veya askeriyeden pilot almayacağız” diyerek hedeflerini açıkça ilan etmişti.

Bu karara, "Türk sivil havacılık okullarının gelişmesi" için ve "Her yerde de asker olmaz ki canım" diyerek destek verenler ise bugünlerde başka bir derin çelişkiyi çözmeye çalışıyorlar. Toplam 240 pilotun çalıştığı THY'de geçen senenin başına kadar 16 Yunan pilot işe alınırken, Yunan To Vima gazetesi ise Aralık 2012 itibariyle 30 Yunan pilotun görev yaptığını yazdı. Yani THY'deki pilotların yüzde 15'i Yunan oldu.

Uzun uzun yazmaya gerek yok.
"Tek eliyle F-16 uçurabilen asker kökenli pilotlara neden negatif ayrımcılık uygulanıyor?" sorusunu hızla geçip ağır soruya gelelim: "Türk sivil havacılık okullarının pilotaj bölümü öğrencileri dururken THY'nin pilot ihtiyacı neden özellikle Yunanistan'dan karşılanıyor?"

"yunanlıların pilotluk konusunda ayırt edici ne gibi özellikleri var?"

"Yunanistan'dan ithal edilen pilotların içinde Yunanistan Hava Kuvvetleri'nden emekli olmuş askeri pilot var mı?"
 
indirimler | replika saat | kurumsal SEO danışmanı | replika saat | taban puanları  | ajans pr Türkiye'nin en güncel ekonomi ve finans sitesi altin.us ile güncel altın fiyatlarını, dolar kuru ve euro kurunu takip edebileceğiniz gibi yatırım tavsiyeleri ile bankaların güncel kredi ve mevduat faiz oranlarını takip edebileceğiniz sitemizde altın fiyatları ya da dolar kuru takip sayfalarını takibe alabilirsiniz.

Instagram mavi tik almak artık daha kolay. Instagram / Facebook Account Verification, Instagram hesap onayı için sizin adınıza çalışmalarınızı yapıyoruz. Siz de güvenli bir şekilde instagram hesap onaylayan ajans arayışı içindeyseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz. Mavitik.net sayfasından detaylı bilgileri edinebilirsiniz. 

Türkiye iş ilanları
Üst